چند راه‌حل ساده برای مقابله با بوی تندعرق در تابستان

چند راه‌حل ساده برای این‌که در تابستان بدنمان بوی تند عرق ندهد.

تامین 24 /  * ادویه، زردچوبه، فلفل، خردل، سس گوجه‌فرنگی، پنیر کهنه، تخم‌مرغ، روغن سرخ‌شده، کالباس، سوسیس و غذاهایی مانند اینها را نخورید یا کمتر بخورید و به جایش از سبزی تازه و میوه‌ها استفاده کنید.

* به صورت مرتب لباس‌ها و بدنتان را بشویید؛ البته شست‌وشو با آب خالی کافی نیست چون نمی‌تواند به خوبی عرق را از سطح پوست پاک کند. برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید از شامپو و صابون‌ها استفاده کنید.


*پس از شست‌وشوی بدن با آب و صابون و خشک‌کردن کامل بدن، بلافاصله از ترکیبات ضد‌عرق برای زیر بغل خود استفاده کنید. توجه داشته باشید دئودورانت‌ها مانع تعریق نمی‌شوند بلکه مانع متصاعد‌شدن بوی بدن می‌شوند. در حالی که ضد تعریق‌ها مواد شیمیایی هستند که تعریق را کاهش می‌دهند؛ البته ضد تعریق‌ها در اکثر موارد حاوی دئودورانت نیز هستند که بوی بدن را دفع می‌کند.  


*حتما بدن خود را مرتب خشک کنید؛ زیرا باکتری‌ها به سختی در مناطق خشک بدن زنده می‌مانند.  لباس‌های نخی بپوشید؛ چرا که لباس نخی و کتانی عرق را بهتر به خود جذب می‌کنند. در مقابل لباس‌های نایلونی عرق را از سطح بدنتان کمتر جذب کرده و با باقی‌ماندن این عرق در سطح پوست، خودبه‌خود بوی بد نیز استشمام می‌شود.


*کمتر سیگار بکشید، مصرف سیگار علاوه بر بدبوکردن دهان، موجب بدبو شدن عرق نیز می‌شود. در نظر داشته باشید که هفته‌ها طول می‌کشد تا بوی بد سیگار و اثر آن در عرق بدن بعد از ترک از بین برود.


* لباس تمیز عامل مهمی ‌برای جلوگیری از بوی عرق است. هر بار به حمام می‌روید، لباس‌هایتان را عوض کنید و لباس‌های تمیز بپوشید. گاهی در مناطق گرم و شرجی لازم است لباس‌ها را روزی چندبار عوض کرد.

منبع: روزنامه شهروند

 


ارسال نظر

captcha