شماره 159هفته نامه آتیه نو منتشر شد

شماره یکصد و پنجاه و نه هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، یکشنبه 17 تیر 1397 به همراه 8 صفحه ویژه نامه هفته تامین اجتماعی، توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.

تامین 24 / «پشتوانه‌ای برای آینده» تیتر روی جلد این شماره از هفته نامه آتیه نو است. این هفته نامه با تاکید بر این که پایداری نظام تامین اجتماعی، نیازمند عزم ملی و مشارکت شرکای اجتماعی است، به مناسبت هفته تامین اجتماعی دیدگاه‌های مختلف کارشناسان و مسئولان رفاهی را به بحث گذاشته‌است.

مشارکت تامین اجتماعی در بارورسازی اقتصاد ملی

به نوشته هفته نامه آتیه نو،« امسال که حمایت از کالای داخلی در راس سیاست‌گذاری‌های اقتصادی کشور قرار گرفته و همه اجزا و ارکان نظام تدبیر و تصمیم‌گیری بر آن شده‌اند که گره‌های تولید را باز کنند، سازمان تامین‌اجتماعی نیز با طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب به میدان حمایت از تولید آمد و حالا بعد از دوماه گویا بیش از 60 هزار نفر از صاحبان کسب‌وکارها درخواست کرده‌اند از بخشودگی‌ها استفاده کنند. به عبارتی چیزی حدود هزار میلیارد تومان تخفیف بیمه‌ای که تامین‌اجتماعی امیدوار است که در راه تولید سرمایه‌گذاری شود.»

گفت و گو با مشاور بین‌المللی آکچوئری سازمان جهانی کار

پی‌یر پلاموندون، مشاور بین‌المللی آکچوئری سازمان جهانی کار (ILO) و تحلیلگر آکچوئری و مستمری‌های تامین‌اجتماعی، همراه با وینسنت پلاموندون، کارشناس و تحلیلگر آکچوئری پروژه و همکار خارجی ILO ، طی سفری چند روزه به ایران، در چند جلسه ضمن انجام ارزیابی آکچوئریال مزایای سازمان تأمین‌اجتماعی و ارائه گزارش در این زمینه، انجام محاسبات و روش تهیه گزارش ارزیابی آکچوئری را به کارشناسان حوزه تامین‌اجتماعی آموزش دادند؛ جلساتی که در موسسه عالی پژوهش تامین‌اجتماعی برگزار شد. در حاشیه یکی از این جلسات که ماحصل آن، انعقاد قراردادی میان مؤسسه عالی پژوهش تأمین‌اجتماعی با سازمان بین‌المللی کار بوده است، هفته نامه آتیه نو، گفت‌و‌گویی با «پی‌یر پلاموندن» ترتیب داده است.

مشوق‌های بیمه‌ای برای کارفرمایان

در این شماره از آتیه نو، محمد حاجی بابایی، کارشناس تامین اجتماعی به سوال هایی درباره مشوق‌های بیمه‌ای برای کارفرمایان پاسخ گفته است. به نوشته حاجی بابایی،« در سال حمایت از کالای ایرانی با هدف تحرک‌بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و کارآفرینان و ایجاد اشتغال از طریق ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید، «طرح مشوق‌های بیمه‌ای سهم کارفرما»، در سازمان تامین‌اجتماعی به اجرا گذاشته شده است. این طرح که مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است و معاون اول رئیس‌جمهور نیز آن را ابلاغ کرده، رونق‌بخشی به تولید و اشتغال را دنبال می‌کند.»

عنوان برخی دیگر از مطالب شماره 159 هفته نامه آتیه نو

در واگذاری‌ها، امنیت شغلی کارگران شستا آسیب‌ نخواهد دید

اعطای تسهیلات بدون بهره به بازنشستگان

محاسبات آکچوئری و تلاش برای پایایی صندوق تامین‌اجتماعی

تامین‌اجتماعی در سنگر تاب‌آوری

خدمات باکیفیت درمانی را دنبال می‌کنیم

رضایتمندی بیمه‌شدگان هدف و آرمان ماست

منابع درمان تامین‌اجتماعی؛ خط‌قرمز شرکای اجتماعی

حمایت خانه ملت از تحولات چندساله تامین‌اجتماعی

انعطاف برای گسترش پوشش بیمه‌ای

و...

@atiyeno

---

ارسال نظر

captcha