آمادگی تعاونی‌ها برای حل مشکلات اقتصادی

رئیس اتاق تعاون ایران از اعلام آمادگی بخش تعاون برای حل مشکلات و معضلات کنونی اقتصاد خبر داد و گفت: بخش تعاون در استان‌ها می‌تواند با توزیع عادلانه ثروت و درآمد در واحدهای تعاونی به حل فقرزدایی کمک کند.

تامین 24 / بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران در گردهمایی استانداران کشور ضمن معرفی توانمندی و ظرفیت بخش تعاون، از اعلام آمادگی بخش تعاون برای حل مشکلات و معضلات کنونی اقتصاد خبر داد.

 

به گزارش تسنیم، رئیس اتاق تعاون ایران در مراسم امضای تفاهم نامه میان اتاق تعاون ایران و وزارت کشور در راستای بهره‌گیری از ظرفیت بخش تعاون در استان‌ها، بیان داشت: در شرایط فعلی 4 محوری که به گفته رئیس جمهور جزء مشکلات و معضلات اصلی اقتصادی کشور است، شامل اشتغال، فقرزدایی، تنظیم بازار و توزیع عادلانه کالا است.

 

وی ادامه داد: باید توجه داشت که یکی از نقاط قوت و اصلی بخش تعاون، تمرکز بر اشتغال‌زایی است. درحالی‌که ایجاد اشتغال در بخش تعاون کمتر از 50 میلیون تومان، برآورد می‌شود، هزینه ایجاد اشتغال در سایر بخش‌ها، رقمی به بیش از 100 میلیون تومان می‌رسد.

 

وی یادآور شد: حدود 12 درصد اشتغال کشور در بخش تعاون است و از این میزان بیش از 70 در مناطق محروم بوده که نشان دهنده ظرفیت بالای بخش تعاون در ایجاد اشتغال است.

 

رئیس اتاق تعاون ایران در بخش دیگری به مسئله فقرزدایی اشاره کرد و گفت: بخش تعاون به عنوان بخش اقتصاد محور و مردم محور، معتقد است با تجمیع سرمایه‌های کوچک و ایجاد اشتغال، رفاه عمومی و درآمد عمومی افزایش پیدا خواهد کرد.

 

عبداللهی گفت: بخش تعاون در استان‌ها می‌تواند در باره موارد مذکور عملکرد مثبتی داشته و با توزیع عادلانه ثروت و درآمد در واحدهای تعاونی به حل فقرزدایی کمک کند.

 

وی با اشاره به سبقه تاریخی حضور بخش تعاون در تنظیم بازار و توزیع عادلانه کالا، بیان داشت: بخش تعاون در طول تاریخ به عنوان نزدیکترین بخش به بدنه حاکمیت عمل کرده و همواره بازوی توانایی در مورد تنظیم بازار و توزیع عادلانه کالا بوده است.

 

این مقام مسئول ادامه داد: بخش تعاون با داشتن ظرفیت 7هزار فروشگاه در سراسر کشور که بزرگترین شبکه فروشگاهی زنجیره‌ای در غرب آسیا است، ظرفیت بالایی را در اختیار استانداران برای بهره‌گیری قرار می‌دهد.

 


ارسال نظر

captcha