نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:

قاچاقچیان حرفه ای مجازات شوند

مسعود رضایی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس بیکاری را جدی ترین معضل کشور دانست و گفت: هنگامی که صحبت از بیکاری می شود یعنی نتوانسته ایم شغل ایجاد کنیم و بدتر اینکه مشاغل موجود را نیز نتوانسته ایم حفظ کنیم.

تامین 24 / وی افزود: در نتیجه از کشور تولید کننده ای که می توانست با داشتن خودکفایی پاسخ دندان شکنی به یاوه گویی های آمریکا بدهد، به کشوری مصرف کننده تبدیل شده ایم که باید منتظر فروش نفت باشیم تا با پول آن کالای خارجی بخریم و مصرف کنیم.

رضایی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از قاچاق کالا باید به دنبال علت ها باشیم گفت: هنگامی که کلمه قاچاق را بر زبان می آوریم باید تعریف روشنی از قاچاق داشته باشیم.

وی در گفت و گو با تامین 24، ورود کالا از مسیر غیرقانونی را قاچاق دانست و گفت: دونوع قاچاقچی داریم. عده ای از روی بیکاری و ناچاری دست به قاچاق می زنند و عده دیگری قاچاق را به عنوان شغل انتخاب کرده و پول های کلانی هم از این طریق به دست آورد اند.

نماینده شیراز خواستار شناسایی قاچاقچیان حرفه ای شد و گفت: قاچاقچیان حرفه ای را باید مجازات کنیم و باید برای کسانی که به دنبال کار هستند و به قاچاق روی آورده اند، شغل ایجاد کنیم زیرا به درآمد حلال و زندگی سالم اعتقاد دارند و از سر ناچاری دست به این کار زده اند.

وی خواستار برخورد جدی و سخت با قاچاقچیان حرفه ای شد و گفت: کار این افراد قابل گذشت نیست و دستگاه قضا باید با جدیت با این افراد برخورد کند.

رضایی در خصوص کسانی که کالای قاچاقشان توقیف می شود و پس از معرفی به دستگاه قضا برخورد لازم با آنان صورت نمی گیرد، گفت: آیا مسوولان نمی دانند که هر کالای قاچاق یک کارگر ایرانی را بیکار می کند و تعدادی از این کالاهای قاچاق، کارخانه ای را تعطیل می کند؟

وی با ابراز تاسف از اینکه دستگاه هایی هستند که قاچاق کالا را سروسامان می دهند، گفت: وقتی مجوز غیر قانونی صادر می شود و یک باره ماجرای واردات بیش از 6 هزار خودرو و معرفی مجوزها به دستگاه قضا مطرح می شود، یعنی دستگاهی وجود داشته که این مجوزها را صادر کرده و بر مبنای مجوزها کالا وارد کشور می شود.

نماینده شیراز با تاکید بر اینکه امروزه اشتغال با واردات غیر قانونی و قاچاق کالا از بین می رود، گفت: متاسفانه هر شغلی که از دست می رود، امکان بازگرداندن آن بسیارسخت است در حالی که به سادگی بازارهای خودمان را در اختیار قاچاقچیان یا واردکنندگانی قرار می دهیم که یک شبه میلیاردها تومان درآمد به دست می آورند.

 


ارسال نظر

captcha