«نه گفتن کافی نیست» منتشر شد

کتاب «نه گفتن کافی نیست» به قلم نائومی کلاین نویسندۀ و متفکر سیاسی کانادایی منتشر شد.

تامین 24 /  کتاب «نه گفتن کافی نیست» به قلم نائومی کلاین نویسندۀ و متفکر سیاسی کانادایی و ترجمه محمدرضا فرهادی پور توسط نشر آمه منتشر شد.

نائومی کلاین نویسنده کانادایی که پیش از این نیز آثاری درباره سرمایه‌داری نولیبرال، سیاست‌های بازار آزاد و آرای میلتون فریدمن و «مکتب شیکاگو» در ایالات متحده نوشته بود و به شدت آنها را زیر سئوال برده بود بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا وسواس‌های قبلی خود درباره تالیف کتاب را کنار گذاشت به سرعت کتاب «نه گفتن کافی نیست» را پیرامون پیامدهای انتخاب چنین رئیس‌جمهوری را برای آمریکا را نوشت.

به گفته کلاین «تعداد بی‌سابقه‌ای از افراد در حال وارد شدن به جنبش‌ها و فعالیت‌های سیاسی هستند و این نیمۀ پر لیوان در ماجرای انتخاب ترامپ است».

نویسنده در این کتاب عقیده دارد که ترامپ نه یک انحراف، بلکه پیامد گریزناپذیر چیزی است که کلاین آن را «تمایلات مخرب» می‌نامد، مانند تمایل به ظهور «مدیرانی که داعیۀ نجات بشریت دارند» که، علاوه‌بر ترامپ، اشخاص چپ‌گرایی همچون بیل گیتس و بنیاد کلینتون را نیز دربرمی‌گیرد.

انتشارات آمه کتاب «نه گفتن کافی نیست» را با ترجمه محمدرضا فرهادی پور در 350 صفحه به قیمت 45/000 هزار تومان در واپسین روزهای زمستان سال 1396 منتشر و روانه بازار نشر شد.

منبع: روزنامه شرق


ارسال نظر

captcha