رییس اتاق تعاون:

تجمیع سهام عدالت، به تعاونی‌ها ضرر می‌زند

رییس اتاق تعاون ایران گفت: اینکه تعاونی‌های سهام عدالت به صندوق‌های سرمایه گذاری تبدیل شود، به بخش تعاون صدمه جدی می‌زند.

تامین 24 / بهمن عبداللهی عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی تعاونگران افزود: قوانینی که در چارچوب اصلاح بخش تعاون در مجلس در سال‌های گذشته به تصویب رسیده است، قوانین مترقی بودند؛ بنابراین از نظر ظرفیت‌های قانونی در بخش تعاون کاستی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، وی اضافه کرد: مشکل اصلی، شیوه اجرای این قوانین است که از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود نظارت بر حسن اجرای این قوانین را پیگیری کنند.

عبداللهی توسعه کمی در بخش تعاون را مطلوب خواند و با تاکید بر ضرورت تعمیق فعالیت تعاونی‌ها در کشور و گرفتن سهم بیشتر از اقتصاد ملی، یکی از راه‌ها برای کیفی سازی فعالیت‌های تعاونی و توسعه این بخش را تعاونی‌های سهام عدالت عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، بیستم خرداد سازمان خصوصی سازی از واریز 32 هزار میلیارد ریال سود سهام عدالت برای بیش از 38 میلیون و 800هزار مشمول این طرح خبر داد.

تاکنون بیش از 42میلیون نفر از مشمولان به سامانه سهام عدالت مراجعه و خدمات گرفته و 39 میلیون و 400هزار نفر شماره شبای بانکی خود را به این سامانه وارد کرده‌اند.

بقیه مشمولان تا پایان خرداد وقت دارند شماره شبای حساب بانکی خود را در این سامانه ثبت کنند. آنان نیز از نیمه اول تیرماه امسال سود سهام عدالت خود را دریافت می‌کنند.

 

افزایش شمار تعاونگران به 50 میلیون نفر با حفظ تعاونی‌های سهام عدالت

 

رییس اتاق تعاون ایران گفت: نزدیک به 17میلیون نفر در تعاونی‌ها عضوند که اگر تعاونی‌های سهام عدالت حفظ شود و مجلس در این زمینه یاری کند، این رقم به بیش از 50 میلیون نفر می‌رسد.

عبداللهی ادامه داد: بخش تعاون برای رسیدن به سهم 25درصدی از اقتصاد ملی فاصله زیادی دارد که برای کاهش این فاصله باید بر سرعت حرکت اضافه کرد.

بخش تعاون در طول حیات خود به ویژه هشت سال دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و بعد از آن ثابت کرده است بحران‌ها را با عقبه مردمی خود حل و فصل می‌کند.

به گفته وی، تعاون یک پدیده اقتصادی– اجتماعی مبتنی بر مشارکت آحاد مردمی در فعالیت‌های اقتصادی و نزدیک‌ترین بخش به روح اقتصاد مقاومتی است.

نشست هم اندیشی تعاونگران عصر امروز در سالن جلسات غدیر اتاق تعاون ایران برگزار شد.

در این نشست، رییس اتاق تعاون ایران، اعضای هیات نمایندگان اتاق، مدیران برخی اتحادیه‌ها، روسای اتاق‌های تعاون سراسر کشور و چند نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.


ارسال نظر

captcha