عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد

کاهش امنیت شغلی کارگران با رواج قراردادهای موقت کار

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در یکصد و هفتمین اجلاسیه سالانه کنفرانس سازمان بین المللی کار(ILO) در معیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

تامین 24 / اولیاء علی‌بیگی در این اجلاسیه که در ژنو برگزار شد، برگزاری چنین کنفرانسی را فرصت مغتنمی برای تشریک مساعی و بررسی و ارزیابی‌های دقیق کارشناسی آینده کارگران در مقابل امواج ویرانگر بحران‌های جهانی برشمرد و به موضوع زنان در محیط کار و اهمیت برابری جنسیتی در حوزه اشتغال نیر اشاره کرد و گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر کشوری نقش موثری در پویایی و پیشرفت جوامع خود دارند. اکنون در جهان شمار زیادی از زنان همگام با مردان در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف مشغول به کار هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی تصریح کرد: دستاوردهای زنان در عرصه کار شایسته خصوصاً برای زنان به نسبت تلاش‌های صورت گرفته اندک است.

وی در ادامه سخنرانی، فراهم سازی بسترهای مناسب آموزشی زنان از سوی کشورمان را مطرح کرد و افزود: نیمی از دانشجویان فارغ‌التحصیل در مراکز علمی جمهوری اسلامی ایران را زنان تشکیل می‌دهند که با مدارج عالی دانشگاهی آماده ورود به بازار کار هستند.

علی بیگی عدم امنیت شغلی کارگران در جهان را مهم‌ترین و اساسی‌ترین دغدغه آنها برشمرد و رواج قراردادهای موقت کار را موجب به خطر افتادن امنیت شغلی کارگران و سلب آرامش از آنها عنوان و بر اتخاذ سیاست حمایتی از سوی سازمان بین‌المللی کار در راستای ساماندهی قراردهای موقت کار از سوی دولت‌ها تاکید کرد.


ارسال نظر

captcha