با ۳ طلا، ۲ نقره و ۷ برنز

کاراته ایران با شایستگی قهرمان لیگ جهانی ترکیه شد

کاراته کاهای ایران در مجموع مردان و زنان با کسب ٣ طلا، ٢ نقره و ٧ برنز با شایستگی به عنوان قهرمانی پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در ترکیه دست یافت. سرمربی گری این تیم را سید شهرام هروی ، مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور ورزش را برعهده داشت و همچنین سعید حسنی پور ، همکار اداره کل تامین اجتماعی گیلان نیز مربی تیم کاراته کشورمان در این مسابقات بود.

تامین 24 / در پایان پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان که با حضور ٦٠٧ کاراته کا از ٦٣ کشور در شهر استانبول ترکیه برگزار شد، تیم ایران در مجموع مردان و زنان با کسب ٣ مدال طلا، ٢ نقره و ٧ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد.

ژاپن با ٢ طلا، ٣ نقره و ٥ برنزنایب قهرمان شد.
ترکیه با ٢ طلا، ٣ نقره و یک برنز در مکان سوم ایستاد. ایتالیا با ٢ طلا و یک برنز چهارم شد و چین تایپه با یک طلا و یک نقره در مکان پنجم قرار گرفت.

مدال آوران کشورمان در این رقابتها:
طلا/
در وزن ٦٠-کیلوگرم، امیرمهدی زاده در فینال ٣ بر یک آرای سمدان از ترکیه را برد.
در وزن ٨٤-کیلوگرم، مهدی خدابخشی در فینال مقابل برات جاکوپی از مقدونیه رفت و با نتیجه ٧ بر ٣ پیروز شد.
در وزن ٨٤+کیلوگرم، صالح اباذری با پیروزی به مصاف دارنل لاردی هلندی رفت و پس از تساوی ٥ بر ٥ در وقت قانونی مبارزه با رای داوران در هانتی برنده مبارزه شد
نقره/
در وزن ٧٥- کیلوگرم، بهمن عسگری در فینال مقابل استانیسلاو هورنه از اوکراین قرار گرفت و در این دیدار ٢ کاراته کا به تساوی صفر بر صفر رسیدند که با رای داوران در هانتی این حریف اوکراینی که برنده اعلام شد و عسگری به مدال نقره این وزن رسید.

در وزن ٦٧- کیلوگرم، سیدعلی کریمی مقابل گومیتو هیرو از ژاپن یک بر صفر شکست خورد و به مدال نقره این وزن دست یافت.

برنز/
وزن ٥٥- کیلوگرم،طراوت خاکسار در رده بندی به مصاف دورتا باناژک از لهستان رفت و پس از تساوی صفر بر صفر با رای داوران در هانتی برنده میدان شد.
در وزن منهای ٦٧- کیلوگرم، امیررضا میرزایی در دیدار رده بندی با تولار آقالارزاده از آذربایجان دیدار کرد و به تساوی یک بر یک رسید تا با استفاده از قانون سنشو برنده تاتامی شد.

در وزن ٨٤-کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب در دیدار رده بندی ایگور آکتاش از ترکیه به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کتف مقابل ذبیح اله پورشیب حاضر نشد تا پورشیب برنده تاتامی باشد .

در وزن ٨٤+ کیلوگرم، سامان حیدری در دیدار رده بندی کاگاوا را یک بر صفر شکست داد.

کاتای تیمی بانوان تیم (الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری) مقابل ترکیه ٤ بر یک باخت و در مکان سوم قرار گرفت.

تیم ایران(اصفهان) با ترکیب فاطمه چیذری، مریم کریمی و زهره میرزاخانی هم در دیدار مقابل تیم ایتالیا ٥ بر صفر مغلوب شد و به مدال برنز رسید.

در کاتای تیمی مردان، تیم اراک با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون در رده بندی به مصاف تیم آذربایجان رفت و با نتیجه ۴ بر یک به برتری رسید.


ارسال نظر

captcha