یادداشتی از علی‌اصغر بیات

برادر بزرگترمان را از دست دادیم

از حدود سال 77 که من وارد کانون کارگران بازنشسته تامین‌اجتماعی شدم، آقای فیضی، عضو هیئت‌مدیره کانون تهران بودند. پس از آن، کانون استان را با کمک ایشان تشکیل دادیم.

علی‌اصغر بیات

رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین‌اجتماعی

تامین 24 / شادروان فیضی یکی از اعضای کمیته نظارت بر امر درمان بودند، همیشه موضوع درمان سازمان را پیگیری و یکی از پیشکسوتان خالص و مخلص بیمه‌شدگان بودند. اگر زمانی قرار بود در مجلس قوانینی به ضرر سازمان تصویب شود، ایشان به مجلس می‌رفتند و با نمایندگان صحبت می‌کردند. چند سال پیش که موضوع ادغام درمان سازمان مطرح شده بود، من با آقای باهنر، نماینده وقت مجلس جلسه‌ای داشتم. آقای باهنر پرسیدند از آقای فیضی چه خبر؟ ایشان همیشه در مجلس به‌ دنبال حل مسائل درمان هستند.

او فردی پیشکسوت و خالص بود که همه هم‌ و غم زندگی‌اش حفظ منافع کارگران بود. آقای فیضی از افراد فعالی بودند که همیشه منافع بازنشستگان و سازمان را با هم در نظر داشتند. یک‌بار در کمیسیون اصل90 مجلس، موضوع سازمان مطرح بود، ایشان به دفتر من آمدند. گفتند شما رئیس کانون عالی هستید. من می‌خواهم این موضوع را پیگیری کنم. من حکم مشاور کانون را برای ایشان زدم، ایشان همه تلاشش را در مجلس کرد و موفق هم شد. ایشان سال‌ها در بیمارستان فیاض‌بخش به‌عنوان نماینده بازنشستگان و عضو کمیسیون نظارت بر درمان حضور داشتند. روبه‌روی دفتر رئیس بیمارستان، دفتر داشتند و به همه امور بیمارستان چه ساخت‌وساز و چه تجهیز و... رسیدگی می‌کردند.

من امروز احساس می‌کنم برادر بزرگ خود را از دست داده‌ایم. سازمان تامین‌اجتماعی و کانون بازنشستگان یکی از یاران بسیار خوب خود را از دست دادند. ایشان از افراد درستکار و پرتلاش بود و با وجود کهولت، همچنان کار می‌کردند. ایشان در هر محفلی که پیگیر حقوق بیمه‌شدگان و سازمان بودند، مسائل را به‌خوبی بیان می‌کردند و به قانون تسلط کامل داشتند. من درگذشت ایشان را به همه اعضای 330 کانون بازنشستگان سراسر کشور و سه میلیون بازنشسته کشور تسلیت می‌گویم.

 


ارسال نظر

captcha