300 پزشک و امدادگر به زائران حرم امام خدمات رسانی می کنند

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد مرکزی مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) گفت: در مراسم 14 خرداد امسال بیش از 300 پزشک، امدادگر و پرستار به شرکت کنندگان در مراسم گرامیداشت بنیانگذار انقلاب خدمات رسانی می کنند.

تامین 24 /  سیدرضا معتمدی افزود: مرکز اورژانس تهران هرساله به عنوان نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در مراسم سالگرد ارتحال و گرامیداشت امام خمینی (ره) حضور دارد و فعالیت و جلسات خود را از اسفند و در دو بخش کمیته بهداشت و کمیته درمان با ستاد مرکزی بزرگداشت امام (ره) برگزار می کند.

وی در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه در بحث بهداشت، در زمینه های بهداشت یخ، آب، مواد غذایی و افطار نظارت داریم، اظهار داشت: ناظران بهداشتی از ابتدای آماده سازی و طبخ مواد غذایی تا بسته بندی و توزیع در میان زائران حضور دارند و همه کارشناسان دانشگاه البرز در این زمینه درگیر و ناظر هستند.

وی تصریح کرد: در بخش درمان نیز سه دانشگاه شهید بهشتی، تهران و ایران، سه بیمارستان صحرایی و نیروهای ارتش نیز به صورت مجزا در بیمارستانی صحرایی که در پارکینگ غربی به عنوان درمانگاه برپا می کنند فعالیت دارند و در مجموع 3 بیمارستان صحرایی، 11 درمانگاه و 300 پزشک، پرستار و امدادگر به زائران خدمات رایگان درمانی ارائه می دهند.
معتمدی ادامه داد: هلال احمر نیز حدود 300 نفر از امدادگران خود را به صورت پیاده در اطراف حرم امام(ره) مستقر می کند تا در صورت نیاز این نیروها به صورت چهار نفره با برانکارد مصدوم را به اولین آمبولانس یا مرکز درمانی منتقل کنند.
وی درباره اقدامات انجام شده برای جلوگیری از گرمازدگی زائران تصریح کرد: با توجه به اینکه قرار است مراسم امسال نیز مانند سال گذشته بعد از ظهر انجام شود و زائران پس از نماز ظهر به سمت حرم امام(ره) حرکت می کنند و از شهرهای نزدیک تهران به مرقد مطهر می آیند، فکر نمی کنم مورد گرمازدگی داشته باشیم. البته شهرداری تهران نیز برای مطبوع و خنک کردن محیط اطراف حرم، جت فن هایی را تعبیه می کند که به خنک کردن محیط کمک فراوانی خواهد کرد.
معاون عملیات اورژانس تهران، همچنین به زائران توصیه کرد که دفترچه های بیمه و داروهای مصرفی خود را همراه داشته باشند تا امدادرسانان در صورت بروز مشکل در جریان مصرف داروهای این افراد باشند.
وی گفت: البته در صورت روز مشکل سلامتی برای زائران، همه بیمارستان هایی که در طول مسیر قرار دارند، به صورت رایگان به درمان بیماران اقدام خواهند کرد. 


ارسال نظر

captcha