رحیم اردلان خبر داد

قول دولت برای کمک احتمالی به درمان تامین اجتماعی

معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی، از قبول پرداخت هزینه درمان بیش از 9/بیست و هفتم سهم بیمه درمان از سوی دولت خبر داد و افزود: امسال اتفاق خوبی که در حوزه درمان تامین اجتماعی رخ داده است، قبول پرداخت مابه‌التفاوت هزینه درمان بیمه شدگان بیش از بودجه سهم درمان است.

سلاله صدرائی

تامین 24 / رحیم اردلان در کارگروه (پنل) همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی که با محور تبیین برنامه‌های سال 97 این سازمان در مجتمع ورزشی نگین غرب تهران برگزار شد، گفت: سال گذشته به دلیل اینکه میزان 9/بیست و هفتم سهم درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی بیش از رقم تعریف شده در بودجه بود، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موافقت کرد امسال، چنان‌چه هزینه درمان از 20 هزار و 900 میلیارد تومان بودجه درمان بیمه شدگان سازمان بالاتر رود، مابه‌التفاوت آن را به حساب مطالبات سازمان قرار دهد و این یک موفقیت برای سازمان به شمار می‌رود.  

 

وی با اشاره به رقم کلی بودجه سازمان به میزان 98 هزار و 66 میلیارد تومان اظهار کرد: بودجه درمان سازمان 20 هزار و 900 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که 8 هزار میلیارد تومان مربوط به درمان مستقیم، 11 هزار و 800 میلیارد تومان درمان غیرمستقیم و 1100 میلیارد تومان نیز مربوط به طرح‌‌های توسعه‌ای و برنامه‌های عملیاتی سازمان است.

 

معاون اداری و مالی سازمان با اعلام اینکه مجموعه طرح‌های عمرانی سازمان امسال 1060 میلیارد تومان است، تصریح کرد: تمامی طرح‌های عمرانی استان‌ها پس از ابلاغ به مرحله اجرا درمی‌آید و نباید اقدامی خارج از برنامه ابلاغی انجام شود.

 

اردلان افزود: امسال انجام طرح‌های عمرانی در سه بخش شامل طرح‌های عمرانی در دست ساخت، طرح‌هایی که مورد تایید شورای عالی ساخت و ساز قرار گرفته است و طرح‌هایی که در دستور کار این شورا قرار دارد، تقسیم بندی و به صورت مجلد تهیه شده است.

 

وی همچنین از برنامه ریزی استخدام نیروهای جدید در سال 97 برای سازمان خبر داد و گفت: استخدام نیروهای جدید به تصویب هیات مدیره سازمان رسیده است. در حوزه درمان استخدام بیشتری انجام می‌شود و در نظر است در بخش اسناد پزشکی حدود 220 نیروی انسانی جدید به کار گرفته شود. آزمون این استخدام، با هماهنگی سازمان سنجش کشور در ماه‌های آتی برگزار می‌شود.

 

معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به سیاست انقباضی سازمان در راستای مقابله با مشکلات اقتصادی جامعه، اظهار کرد: انتظار این است، تمامی کارکنان سازمان برای رفع مشکلات همکاری مجدانه داشته باشند و به ویژه در زمینه گسترش تعامل خود به منظور اطلاع رسانی مناسب به بیمه شدگان، مستمری بگیران و مسئولان استانی تلاش کنند.  

 

 

 


ارسال نظر

captcha