بازدید رهبری از دستاوردهای دو شرکت دارویی TPICO

نمایشگاهی از انواع کالاهای با کیفیت ایرانی (در نمایشگاهی در جوار بیت رهبری) یکشنبه نهم اردیبهشت ماه سال 1397برگزار شد و رهبر معظم انقلاب از تعدادی از خدمات و کالاهای تولیدی تمام ایرانی بازدید کرده و با تولیدکنندگان و کارآفرینان پیشروی ایرانی گفت و گو کرد.

تامین 24 / در این نمایشگاه ویژه، بیش از هفتاد غرفه متنوع از تولیدات و محصولات ایرانی در حوزه های مختلف صنعت به معرض دید ایشان گذاشته شده بود، و دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رهبری را همراهی می کرد. شرکت های دارویی عبیدی و امین، و دو شرکت توفیق دارو و اکسیر از گروه دارویی تامین به دلیل فرآورده های جدید خود در نمایشگاه فوق، غرفه هایی مستقل داشتند و درخصوص داروهای جدید خود، غرفه آرایی کرده بودند.

به گزارش امور رسانه ای تی پی کو، از طرف گروه دارویی تامین، نیابتاً دکتر یعقوب حقیقت نیا مدیرعامل شرکت تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو حضور داشت و در بازدید رهبری از غرفه توفیق دارو، به معرفی سه داروی جدید (رونمایی نشده این مجموعه) پرداخت و جالب آن که توضیحات دکتر حقیقت نیا، موجب خرسندی و تحسین رهبری شد.

دکتر حقیقت نیا گفت: سه هدیه برای امروز و این دیدار مبارک خدمت تان داریم: اولی داروی «بورتزومیب» است، دارویی برای درمان سرطان خون و مغز استخوان، که سیکل آن کامل شده، ولیکن هنوز از دارو رونمایی نشده است؛ که البته روش ساخت و به بهره برداری رسیدن آن، خودش داستانی بسیار شنیدنی دارد.

حقیقت نیا در ادامه، داروی دوم را معرفی کرد؛ «تری فلونامید» داروی درمان بیماری مهیب ام اس؛ که افتخار تازه مجموعه TPICO است و ما در زنجیره تامین این شرکت مادر، آن را به سرانجام رسانده ایم. داروی سوم نیز؛ «سترولیکس» است، داروی درمان نازایی، و مهار تخمک گذاری ناقص است، که ضمن صرفه جویی های ارزی، ما را در بخشی از سیکل درمان، خودکفا می کند.

توضیحات دکتر حقیقت نیا شامل اشاراتی به مسائل سیاسی و استراتژیک در منطقه بود، که رهبری با دقت حرف ها را شنیدند و سوالاتی را مطرح کردند، ایشان با مناعت طبع، ضمن تحسین، از کم و کیف و اثربخشی داروها نیز سوالاتی را مطرح کردند؛ که دکتر حقیقت نیا پاسخ مربوطه را ارائه داد. مهمترین سوال رهبری درباره دانش و بنیان داروهای جدید بود؛ که باز هم مدیرعامل توفیق دارو اشاره کرد؛ ما از جایی کمکی نگرفتیم و یک مجموعه دانش بنیان هستیم و مفتخرم بگویم که دانش این داروها متعلق به تیم تحقیقاتی خودمان در ایران عزیز است.

رهبری سپس به بازدید از غرفه شرکت داروسازی اکسیر و داروهای جدید این مجموعه خوشنام پرداختند؛ که توضیحات دکتر کوچکی مدیرعامل این شرکت، با قدردانی رهبری از زحمات مجموعه اکسیر همراه بود.

شایان ذکرست که بیش از هفتاد صنعتگر و تولیدکننده ایرانی در این نمایشگاه به ارائه محصولات خود پرداختند تا گوشه ای از توانمندی های کالا و محصولات ایرانی را به نمایش بگذارند؛ در این میان شرکت های داروسازی مورد تفقد رهبری قرار گرفتند. بازدیدها از ساعت ۱۷ آغاز و با حوصله و دقت نظر حضرت ایشان تا ساعت ۲۰ ادامه داشت؛ فرصتی بود تا کارآفرینان و شرکت های تولیدکننده کالاهای ایرانی ضمن معرفی آخرین دستاوردهای خود، با دقت و جزئیاتی بیشتر به معرفی مجموعه خود و بیان مسائل پیرامون حمایت از کالای ایرانی بپردازند.


ارسال نظر

captcha