موفقیت در صنایع «های‌تک»، نیازمند چابکی در تصمیم‌گیری است

شمص‌تامین که به‌زودی به هلدینگ رایتل تغییر نام خواهد داد، یکی از هلدینگ‌های پیشرو شستا -شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی- در بهره‌گیری و توسعه تکنولوژی و از مجموعه‌های موثر اقتصادی سازمان تامین‌اجتماعی است.

تامین 24 /  در گفت‌وگویی با دکتر عباس کاظمی، مدیرعامل این هلدینگ، نیم‌نگاهی به شماری از مهم‌ترین کوشش‌های این مجموعه به‌ویژه در زمینه بهره‌گیری از توان تولید داخلی در پروژه‌های شمص تامین داریم.

 
لطفا درباره محور فعالیت‌های هلدینگ «شمص‌تامین» و جایگاه آن در سازمان تامین‌اجتماعی توضیح دهید.
 
ما در زمینه صنایع نوین فعال هستیم. صنایع نوین در چهار دسته نانوتکنولوژی، بایوتکنولوژی (تکنولوژی زیستی)، آی‌تی و سی‌تی (تکنولوژی ارتباطات) تعریف شده است. ما در آی‌سی‌تی (تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات) فعال هستیم. چند ویژگی در شستا همیشه محور تصمیم و تلاش است. مهم‌ترین ویژگی، اتکا بر توان داخلی است. خوشبختانه ما ترکیب خوبی از کارشناسان و مهندسان داخلی را به خدمت گرفتیم که پیچیده‌ترین تکنولوژی ارتباطات را در کشور پیاده‌سازی کرده و به بهره‌وری رساندند و در اختیار مردم قرار دادند. ارزش‌افزوده این کار برای شستا به‌عنوان ذخیره بیمه‌شدگان ایران باقی می‌ماند. ما در میان اپراتورهای داخلی، کمترین اتکا را به خارجی‌ها داریم. به‌جز نصب و راه‌اندازی سیستم‌های داخلی، در استفاده از توانمندی داخلی برای تولید هم کار کردیم. مقام معظم رهبری امسال را «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.در این راستا از چند سال پیش، بخش عمده‌ای از کالاها و تجهیزات مورد نیازمان را که امکان ساخت آن‌ها در ایران وجود داشت، با تشویق و سرمایه‌گذاری ما توسط شرکت‌های ایرانی تولید شد و امروز هم ما و هم دیگر اپراتورهایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، از این خدمات استفاده می‌کنیم. در حال حاضر 340 پیمانکار داخلی داریم که بخشی از آن‌ها پیمانکاران نصاب و بخشی پیمانکاران تولیدی مانند تولیدکنندگان محتوا، نرم‎افزار و تجهیزات پیچیده هستند. تولیداتی که توان رقابت با خارجی‌ها را داشتند و حتی در مواردی بهتر از آن‌ها بودند. ما بیش از دو سال است با چندین شرکت، همچنین دانشگاه صنعتی‌شریف قرارداد داریم و پیچیده‌ترین سخت‎افزار موردنیاز ما در شبکه موبایل را با کیفیت خوب تولید می‎کنند.
 
با تغییرات ساختاری شستا، در ساختار و فعالیت‌های این هلدینگ تغییری رخ داده است؟
بله، تغییراتی داشتیم. بر اساس سیاست‌های جدید هیئت‌مدیره شستا، مجموعه «شمص تامین» و شرکت رایتل که زیرمجموعه شمص است، در هم ادغام شدند. موضوع فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در شستا کماکان جزء اولویت‎ها است، اما شکل سازمانی و مدیریتی آن تغییر خواهد کرد و هلدینگ شمص تامین با نام هلدینگ رایتل به کار خود ادامه خواهد داد، ولی ماموریت‌ها و کارهایی که آغاز کردیم، ادامه خواهد داشت.
 
شمص تامین چه تلاش‌های تاثیرگذاری در تامین‌اجتماعی دارد که برای خانواده بزرگ تامین‌اجتماعی محسوس باشد؟
ما چند سال پیش ایده‌ای را مطرح کردیم و امیدواریم با توجه به نام‌گذاری امسال، سیاست‌های دولت و سیاست‌هایی که  وزیر کار به ما ابلاغ و دکتر نوربخش و مدیران شستا بر آن تاکید کردند، بتوانیم بخشی از سرویس‌ها در زمینه بهداشت و درمان و حتی فراتر از آن که امکان نصب روی موبایل مشتریان را دارد، از طریق شرکت رایتل در اختیار مخاطبان و بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی قرار دهیم. همچنین از سه سال پیش با همکاری سازمان تامین‌اجتماعی به‌دنبال راه‌اندازی پروژه «کارت هوشمند سلامت» هستیم که قرار است جایگزین دفترچه‌های بیمه درمانی شود. دفترچه‌ها در کنار امتیازاتی که دارند، محدودیت‌ها و مشکلاتی هم دارند. این کار چند دستاورد برای سازمان تامین‌اجتماعی دارد. تنوع و کیفیت سرویس‌ها توسعه می‌یابد، ممکن است قیمت تمام‌شده کاهش یابد، جلو برخی سوءاستفاده‌ها گرفته شود، بر بهینه‌شدن مصرف دارو تاثیر مثبت بگذارد و در روابط اقتصادی سازمان با داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، شفافیت مالی بیشتر ایجاد کند و سرعت را افزایش دهد. با این خدمات، بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی که ضعیف‌ترین اقشار جامعه هستند، از خدمات سازمان به نحو مطلوب استفاده می‌کنند. ما زیرساخت‌های آن را فراهم کردیم. در سازمان هم کارهایی باید انجام شود تا شاهد بهره‌برداری آن در دولت فعلی باشیم.
 
شما گفتید که سخت‌افزارهای پیچیده‌ای در کشور برای اپراتور رایتل تولید شده و شما هم از آن حمایت کردید. این‌ها چه سخت‌افزارهایی بودند و در کجا استفاده شدند؟
شبکه موبایل دو بخش دارد؛ یک بخش دکل‌های مخابراتی هستند که بالای ساختمان‌ها نصب می‌شوند و ما اصطلاحا به آن‌ها «رَن» می‌گوییم. بخش مرکزی هم در کارخانه پارس‌الکتریک است که دیتاسنتر و تجهیزات کل ما هم آنجاست و به آن «کُر» می‌گوییم. برخی از تجهیزات در حوزه «کُر» که شامل سوئیچ‌های پیچیده‌ای است، توسط مهندسان ایرانی طراحی و در کشور ساخته شدند. در بعضی موارد عملکرد این تجهیزات از مشابه خارجی بهتر است.
گویا سازمان تامین‌اجتماعی سیم‌کارت‌های رایتل را رایگان در اختیار بیمه‌شدگان می‌گذارد که امکاناتی چون اینترنت رایگان با حجم بالا و ساعت‌ها مکالمه رایگان درون شبکه دارد.
بله، ما سرویسی برای حدود سه‌میلیون مستمری‌بگیر سازمان در نظر گرفتیم که سیم‌کارت رایگان به خودشان و اعضای خانواده‌شان واگذار کنیم. این سیم‌کارت‌ها یک‌سال امکان مکالمه رایگان درون شبکه، تخفیف در مکالمه با اپراتورهای دیگر و اینترنت پرسرعت با حجم بالا دارد که برای مستمری‌بگیران جذاب است. زیرساخت‌های آن از یک سال قبل آماده شده و از امسال آماده واگذاری هستیم و به هر تعدادی از مستمری‌بگیران که متقاضی دریافت آن باشند، اعطا می‌کنیم. فایده آن این است که از هزینه‌های خانواده می‌کاهد و باعث رشد اپراتور رایتل می‌شود که این‌گونه امکان سرویس‌دهی هم بیشتر و بهتر می‌شود.
 
با اینکه یکی از اهداف شما سرمایه‌گذاری و افزایش سرمایه بیمه شدگان است، ولی همه این مواردی که گفتید، بار مالی سنگینی برای هلدینگ دارد. از چالش‌های یک سرمایه‌گذار اجتماعی بگویید.
درست فرمودید، یکی از چالش‌های عمده ما سرمایه‌گذاری است، چون برای هر یک از این سرویس‌ها، نیاز به ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فنی داریم که این زیرساخت‌ها در وسعت کشور، با سرمایه کم، شدنی نیست. خوشبختانه کشور ما وسیع و پرجمعیت است. جوان‌بودن جمعیت امتیاز ماست. برای همین استفاده از تکنولوژی جزء اولویت‌های مردم است. در بسیاری از جاها تبلیغات می‎کنند تا تکنولوژی را جا بیندازند، ولی در کشور ما خیلی راحت این اتفاق می‎افتد. از طرفی جمعیت زیادی از جوانان ما تحصیل‌کرده و مشتری تکنولوژی هستند. تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات هم از تکنولوژی‌های روز و کارآمد است که در روان، آسان و شفاف‌کردن زندگی ما و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید نقش دارد. ما این حجم تقاضا و بازار بکر را در اختیار داریم و برای ورود به آن باید سرمایه‌گذاری کنیم. با توجه به نوسانات سال‌های گذشته و مشکلات نظام مدیریتی، گاهی ما برای تامین این سرمایه‌گذاری دچار تنگنا شدیم و سرمایه‌گذاری را با نرخ بالاتر انجام دادیم. نوسانات ارز هم در وضعیت ما تاثیر دارد، چون بخشی از تجهیزات ما وارداتی است. یکی دیگر از چالش‌های ما ساختارهای مدیریتی است. صنعت ICT بسیار های‌تک  و به‌شدت رقابتی است.
 
ما برای اینکه ویژگی‌های های‌تک و رقابتی بودن را تبدیل به فرصت‌های پول‌ساز کنیم و حاشیه سود خود را افزایش دهیم، باید در تصمیم‌گیری، چابک باشیم. در این زمینه ساختار شستا کمی مشکل دارد. از زمانی که ما موضوعی را در مسیرهای ساختاری شستا به حرکت در می‌آوریم تا آن را به طرح، تصمیم و اجرا برسانیم، گاهی بیش از یک‌سال زمان می‌برد و برخی فرصت‌ها از دست می‌رود. مثلا در زمینه استارت‌آپ‌ها می‌توانستیم بهتر عمل کنیم و طرح‌هایی آماده کردیم، ولی به‌دلیل طولانی بودن فرایند و تغییر مدیریت‎ها، فرصت را از دست دادیم. یکی از چالش‌ها که خوشبختانه در دوره جدید بسیار کم شده، این است که ما باید مدیران را توجیه کنیم که استفاده از تکنولوژی آی‌تی به نفع آن‌هاست. تکنولوژی می‌تواند نظارت بهتری در سازمان ایجاد کند، سازمان را پاسخگو و مسئولیت‌پذیر کند، بر رضایتمندی شاغلان سازمان و ارباب‌رجوع بیفزاید و ارزش‌افزوده در مجموعه بزرگ تامین‌اجتماعی ایجاد کند. برای مثال، ما متوجه شدیم که در شستا می‌توانیم نظام BI را پیاده کنیم. نظام BI یک سیستم نرم‌افزاری است که چهار سال پیش که من معاون آی‌تی شستا بودم، طراحی آن را آغاز کردیم و در این هلدینگ ادامه دادیم. دو ماه پیش آن را تحویل شستا دادیم. این سیستم، اطلاعات شرکت‌های مدیریتی شستا را به‌روز کرده است. الان مدیرعامل و مدیران سطوح مختلف شستا به اطلاعات روزانه خرید، فروش، انبار، پرسنلی، مالی و... دسترسی دارند. همین حالا اگر بخواهیم از یک شرکت شستا اطلاعات داشته باشیم، توسط این سیستم به راحتی این امکان وجود دارد. ما از خارج از سیستم مانند بورس، آیین‌نامه‌های دارویی و اطلاعات کل گمرک‌های دنیا هم در آن اطلاعات آوردیم. مدیران با کمک آن می‌توانند در صنعتی که هستند، موقعیت خود را در دنیا ارزیابی کنند و از زیرمجموعه خود اطلاعات دقیقی برای تصمیم‌گیری داشته باشند. خوشبختانه این کار عملیاتی شده و چندین دوره نمایندگان مجلس برای بازدید آمده‌اند. خیلی وقت‌ها صنعت آی‌تی برای سازمان‌ها تبدیل به رقیب شد و مدیران حس کردند اگر شفافیت در سیستم ایجاد شود، به نفع آن‌ها نیست، ولی خوشبختانه در سیستم مدیریت جدید که باهوش و حامی است، این دیدگاه وجود ندارد.  بدون شعار می‌گویم در این صنعت استعدادهای برجسته‌ و درخشانی در کشور ما وجود دارد و من در این سال‌ها آن را با گوشت و پوست خود لمس کردم. استارت‌آپ‌ها با امکانات کم، خدمات عالی به جامعه ارائه می‌دهند و امیدوارم ظرفیت بهره‌گیری از این توانایی‌ها در کشور افزایش یابد.

منبع: هفته نامه آتیه نو. پریسا امام‌وردیلو


ارسال نظر

captcha