مشکلات روستاییان برای دریافت تسهیلات در مجلس بررسی می شود

نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: موانع و مشکلات روستاییان برای تامین وثیقه و دریافت تسهیلات اشتغالزایی به زودی در این کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.

تامین 24 / روح الله بابایی صالح افزود: بسیاری از روستاییان به دلیل شرایط خود نمی توانند وثیقه‌هایی که بانک‌ها به منظور ارایه تسهیلات اشتغالزایی از آنان مطالبه می‌کنند را تامین کنند.

 

وی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: این موضوع موجب شده است تا بخش قابل توجهی از روستاییان متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزایی کم بهره نتوانند از این فرصت استفاده کنند و منابع مالی لازم را برای اجرای طرح‌های اقتصادی خود به دست بیاورند.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: به منظور حل‌وفصل این مشکلات و یافتن راهکاری مناسب در این زمینه طی ماه جاری نشستی با حضور وزیران جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 23 عضو کمیسیون اجتماعی، مدیران بانک‌های عامل و برخی فرمانداران در مجلس برگزار خواهد شد.

 

بابایی گفت: در این نشست باید به راهکارها و تصمیماتی دست یابیم تا روستاییان متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزایی بتوانند وام‌های مورد نظر را بدون دغدغه و به آسانی دریافت کنند تا منابع مالی لازم برای اجرای طرح های اقتصادی آن‌ها مهیا شود.

 

وی، نقش ارایه تسهیلات کم بهره را در رونق کسب و کار روستاییان مهم برشمرد و اظهار کرد: تنها با تامین معیشت و ایجاد اشتغال در سطح روستاها می‌توانیم جمعیت این مناطق را حفظ کرده و از مهاجرت آنان به شهرها که تبعات نامناسب اقتصادی و اجتماعی دارد، جلوگیری کنیم.


ارسال نظر

captcha