رییس حوزه هنری کشور:

4 هزار صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه می شود

رییس حوزه هنری کشور با اعلام اینکه در سال گذشته حدود 2 هزار صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه شد، گفت: در 6 ماه اول سال جاری 4 هزار صندلی دیگر اضافه می شود.

تامین 24 / محسن مومنی شریف سه شنبه شب در آیین افتتاح پردیس سینمایی قدس تبریز تعداد سینماهای فعال حوزه هنری در کشور را 96 سالن اعلام و امیدواری کرد: تا پایان سال جاری این تعداد به 120 سالن برسد.

وی اظهارکرد: تبریز و آذربایجان شرقی همواره در توسعه فرهنگی نقش موثری داشته است و از این رو درصدد گشایش تک تک سینماهای این استان و مجهز شدن آن ها هستیم.

وی در ادامه توجه به اخلاق و خانواده را از مهم‌ترین ویژگی‌های سینمای ایران در دوران پس از انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: توجه به فرهنگ ایرانی و اخلاق است که می‌تواند ما را به جایگاه مناسب جهانی برساند.

مومنی شریف خاطرنشان کرد: در کشورهای همسایه نیز سینمای ایران را با اخلاق می‌شناسند و امیدواریم سینماگران جوان هم به این موضوع توجه داشته باشند.

به گزارش ایرنا،رییس حوزه هنری آذربایجان شرقی هم در این آیین با بیان اینکه شکل گیری، ‌بهسازی و آغاز به کار این مجموعه مرهون حمایت‌های مدیران و مسئولان استانی است، گفت: قدردانی از بانیان این امر سبب تشویق بانیان خیر به ساخت چنین مجموعه‌های فاخر و در خور شان تبریز قهرمان، شهر شعر، شعور و شهدا خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمدتقی محمدیان ابراز امیدواری کرد: مجموعه‌ها و زیرساخت‌های مناسب با شان مردم استان ایجاد شود.

داوود بهبودی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم اظهار کرد: تبریز در تاریخ سینمایی کشور، مشهور به دارا بودن اولین سینما است که این نیز نشان از علاقه‌مندی مردم استان به صنعت سینما دارد.

وی با بیان اینکه مجموعه کنونی پردیس سینمایی قدس حاصل تلاش و دلسوزی مسئولانی است که این کمبود را احساس می‌کردند،‌ گفت: استقبال‌ مردم‌ از این امکان فرهنگی به تکرار این تجربه‌ها، نوسازی و بهسازی زیرساخت‌های مورد نیاز کمک کرده و گسترش فضاها و ظرفیت‌های این چنینی را سرعت خواهد بخشید.

در پایان این مراسم از فعالان حوزه هنری و سینمای استان آذربایجان شرقی تقدیر شد.

بازسازی پردیس سینمایی قدس تبریز از سال 94 آغاز شد و تخریب تمامی تجهیزات فرسوده، بازسازی تاسیسات مکانیکی و برقی به صورت مدرن و به روز، تفکیک سینما به 2 سالن استاندارد مجزا، صدابندی و ایزولاسیون صوتی و نوری مجتمع، تجهیز سالن شماره 2 با 200 صندلی و سیستم صوتی چند منظوره و تجهیز سالن شماره یک با 260 صندلی از جمله اقدامات انجام شده است.

آذربایجان شرقی 22 سالن سینما دارد.  


ارسال نظر

captcha