رییس سازمان میراث فرهنگی مطرح کرد

بیش از 17 میلیون اقامت تا قبل از 5 فروردین 97

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه اهداف برنامه ریزی شده در حوزه گردشگری برای نوروز 97 تاکنون محقق شده، گفت: رشد 10 درصدی اقامت و کاهش 46 درصدی شکایات گردشگران نوروزی امید بخش است.

تامین 24 /علی اصغر مونسان روز یکشنبه در بازدید نوروزی از مجموعه کاخ موزه های سعدآباد و نیاوران افزود: از 27 اسفند سال 96 تاکنون با افزایش قابل ملاحظه گردشگران نوروزی مواجه هستیم، به طوری که عدد 17 میلیون و 400 هزار نفر اقامت تا قبل از پنجم فروردین سال 97 نشان از یک رشد قابل توجه در تعداد گردشگران نوروزی دارد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی های ما برای سرگرم کردن مردم در مسیرهای بین راهی جواب داده و این برنامه های متنوع در همه شهرها با دستور رییس جمهوری در 780 مکان موسوم به نوروزگاه برگزار شده است.

به گزارش ایرنا،معاون رییس جمهوری تصریح کرد: کاهش 46 درصدی شکایات نیز حاکی از افزایش رضایت مندی مردم دارد.

مونسان گفت: بدنبال توزیع یکنواحت گردشگری در شهرهای مختلف ایران بودیم و می خواستیم سفرها به چند شهر مشهور گردشگر پذیر محدود نباشد، خوشبختانه این اتفاق افتاد و استانداران غرب و جنوب کشور نیز از افزایش چشمگیر نوروزی در این مناطق رضایت داشته اند.

وی افزود: پورتال جامعه گردشگری ایران به آدرس visitiran.ir از مرز پنج میلیون بازید عبور و این اتفاق کمک شایانی به توزیع گردشگری و بهره مندی از همه نقاط و نیز درآمد گردشگری و شادمانی مردم کرده است.

مونسان گفت: تعداد برگشتی های موج اول سفرهای نوروزی امسال بسیار کمتر از سال های قبل بوده و این نشان از آن دارد که در برنامه ریزی های خود برای افزایش اقامت های گردشگران موفق عمل کرده ایم.

معاون رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد، سال 97 سال مبارک و پرثمری برای گردشگری کشور باشد.

** تعطیلات زمستانی فرصتی مثل نوروز ایجاد می کند

مونسان تاکید کرد: در سالی که مقام معظم رهبری با‌نام حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری کرده‌اند باید از صنایع‌دستی که تلفیقی از هنر و صنعت است حمایت کنیم؛ این بخش اشتغال‌زایی و کسب درآمد را به‌دنبال دارد و باعث مهاجرت معکوس از شهر به روستا می‌شود.

وی گفت: تأکید بر گردشگری داخلی و خارجی از دیگر برنامه‌های سازمان میراث‌فرهنگی در سال 97 است، همچنین به‌طور ویژه ما ایران‌گردی را در دستور کار قرار خواهیم داد و تلاش می‌کنیم با پیگیری و به‌نتیجه رساندن طرح تعطیلات زمستانی، فرصتی همچون نوروز را ایجاد کنیم تا گردشگران بتوانند از ظرفیت‌های مناطق جنوب و غرب کشور که در ایام زمستان قابل‌استفاده است، استفاده کنند.

معاون رئیس‌جمهوری اظهار کرد: گردشگری، حوزه‌ای فرابخشی است و همه دستگاه‌ها باید در رشد و ارتقای این صنعت به سازمان میراث‌فرهنگی کمک کنند، خوشبختانه وزارت امور خارجه به‌عنوان دستگاهی که در امور ویزا فعالیت می‌کند همکاری بسیار گسترده‌ای داشته است و این همکاری‌ها ادامه دارد.


ارسال نظر

captcha