مدیرکل امداد استان تهران خبر داد

مددجویان کمیته امداد بن عیدی می گیرند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران از توزیع بن عیدی میان خانوارهای تحت پوشش از روز شنبه خبر داد.

تامین 24 /محسن ولیئی در مورد پرداخت بن نقدی برای عید مددجویان تحت پوشش این نهاد، گفت: توزیع حدود ۴ میلیارد تومان بن به صورت کارت ویژه  عید مددجویان این نهاد که به عنوان هدیه به آنها داده می شود از روز شنبه آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این بن میان ۵۷ هزار خانواده کمیته امداد در استان تهران توزیع می شود، تاکید کرد: این بن کارت ها برای خرید از فروشگاه اتکا به مددجویان اهدا می شود که آنها می توانند با توجه به مبلغ هر کارت از فروشگاه مربوطه اقلام مورد نیازشان را خریداری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر،ولیئی گفت: مبلغ این کارت ها با توجه به بعد خانوار از ۵۳ هزار تومان تا ۱۰۵ هزار تومان است و شاید مبلغ آن کم باشد اما یک هدیه ای است که علاوه بر عیدی و سبد کالای دولت به مددجویان اهدا می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: از ابتدای سال جاری مستمری مددجویان به دو و نیم برابر مستمری افزایش یافته است در حالی که در حال حاضر یک خانواده یک نفره با ۱۴۸ هزار تومان مستمری و ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه مستمری ماهانه اش به ۲۰۰ هزار تومان می رسد و بیشترین مستمری  همراه با یارانه نیز که حدود ۷۰۰ هزار تومان است به خانواده ۵ نفره به بالا همراه پرداخت می شود.

ولیئی در مورد توزیع سبد کالای دولت نیز گفت: دولت هر سه ماه یک بار سبد کالا به مددجویان و نیازمندان اهدا می کند که آخرین مرحله امسال نیز در همین ماه توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در ۹ ماهه اول امسال ۱۱۳ میلیارد تومان مستمری میان خانوارهای تحت پوشش استان توزیع شده است، گفت:  به هر خانواده عیدی نیز تعلق می گیرد که عیدی امسال را هنوز دولت اعلام نکرده اما سال گذشته معادل یک ماه مستمری بود.


ارسال نظر

captcha