بازنشسته ها برای سفر خارجی در نوروز فقط می توانند به عتبات عالیات بروند

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: درحال حاضر شرایط سفر بازنشستگان کشوری به خارج از کشور میسر نشده است و این افراد می توانند از امکانات سفر به عتبات عالیات استفاده کنند.

تامین 24 /  عباس رشیدی روزسه شنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود:در حال رایزنی هستیم تا درآینده نزدیک امکان سفر به خارج از کشور محقق شود.

وی اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده بازنشسته ها می توانند برای نوروز به هرسفراستانی که تمایل دارند سفر و از امکانات موجود صندوق استفاده کنند؛ صندوق نیز شرکت های مجری را موظف کرده است تا زمینه لازم را برای سفر بازنشسته های این صندوق در طول سال و نیز نوروز فراهم کنند تا آنان با مشکلی مواجه نباشند.
وی اظهارکرد: امکان سفر به مناطق آزاد قشم و کیش نیز میسر است و مشکلی برای سفر به این مناطق نیز وجود ندارد.
رشیدی افزود: بازنشسته ها می توانند با یک همراه ازتسهیلات سفراستفاده کنند وصندوق به ازای هر بازنشسته 330 هزارتومان و برای یک همراه نیز 330 هزار تومان جمعا 660 هزار تومان پرداخت خواهد کرد.
وی هزینه کمک تسهیلات سفر به عتبات عالیات را برای هر بازنشسته 660 هزار تومان و برای همراه وی نیز 660 هزار تومان عنوان کرد.
وی اعلام کرد: بازنشسته های متقاضی می توانند جهت تمایل استفاده از تسهیلات سفر در سایت صندوق نام نویسی کنند تا بر حسب ظرفیت اقدام شود.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر یک میلیون و 325 هزار بازنشسته تحت پوشش این صندوق قرار دارند.


ارسال نظر

captcha