بازار داغ برده‌داری کارگران آفریقایی در لیبی

ناآرامی‌هایی که در لیبی در جریان است موجب شده تا بازار استفاده از کارگران مهاجر آفریقایی که از آنها با پرداخت مزد ناچیز یا بدون پرداخت مزد بهره کشی ‌می‌شود، داغ شود.

تامین 24 / ناآرامی‌هایی که در لیبی در جریان است موجب شد تا بازار استفاده از کارگران مهاجر آفریقایی که از آنها با پرداخت مزد ناچیز یا بدون پرداخت مزد بهره کشی ‌می‌شود، داغ شود.

لیبی هم اکنون به بازار گسترده‌ای برای قاچاق انسان تبدیل شده است و بیشتر این کارگران بدون پرداخت مزد کار می‌کنند و در ازای ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار توسط قاچاقچیان انسان به فروش می‌رسند.

تعداد آنها از زمان بحران لیبی در سال ۲۰۱۳ به هزاران نفر می‌رسد که در مشاغل صنعتِ ساختمان و زمین‌های کشاورزی مشغول به کار هستند. سازمان‌های حقوق بشری بارها نسبت به شرایط که قاچاقچیان انسان به این کارگران تحمیل می‌کنند هشدار داده‌اند‌ و از حکومت‌های محلی که به صورت خودمختار مناطق مختلف این کشور را اداره می‌کنند خواسته‌اند که بازار برده فروشی را تعطیل کنند.

با پایه گزارش‌های منتشر شده توسط خبرگزاری رویترز قاچاقچیان، این کارگران را پیش از فروش، ماه‌ها در شرایط غیر بهداشتی  محیط‌های زیرزمینی حبس می‌کنند تا زمانی که بتوانند آنها را به بالاترین قیمت به کارفرمایان بفروشند.

 

منبع:ایلنا


ارسال نظر

captcha