نیاز ۱۰۰۰‌ میلیاردی برای مقاوم‌سازی بیمارستان‌های تهران

قائم‌مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه ۹۵ درصد موارد فوتی در حوادث ناشی از تخریب ساختمان‌هاست، گفت: با اقدامات انجام‌شده در طرح تحول نظام سلامت توانستیم آمار بیمارستان‌های فرسوده را به ۴۷ درصد کاهش دهیم.

تامین 24 / ایرج حریرچی، با بیان اینکه در سال ١٣٨٦ ، ۸۷ درصد مراکز درمانی شهر تهران فاقد خصوصیات مقاومتی بودند، افزود: با تلاش‌های انجام‌شده در این سال‌ها، این میزان به ۷۵ درصد رسیده است و هدف‌گیری ما برای سال ۱۴۰۰، رسیدن بیمارستان‌های فاقد خصوصیات مقاومتی به ۴۵ درصد است.

به گزارش ایسنا، حریرچی ادامه داد: ایمنی کلی بیمارستان‌های کشور در سال ۹۲ به میزان ۳۴ درصد بوده است و این آمار در سال ۹۶ به ۴۸ درصد افزایش یافته است. همچنین میزان ایمنی سازه‌ای بیمارستان‌های کشور از ۳۶ درصد از سال ۹۲ به ۴۷ درصد در سال ۹۶ ارتقا پیدا کرده، درعین‌حال میزان ایمنی غیرسازه‌ای نیز از ۳۶ درصد در سال ۹۲ به ۵۰ درصد در سال ۹۶ و ایمنی عملکردی هم از ۲۸درصد در سال ۹۲ به ۴۷ درصد در سال ۹۶ افزایش پیدا کرده است. بنابراین ارتقای این شاخص‌ها قدم بسیار مهمی است، اما کافی نیست.

حریرچی گفت: متأسفانه پیش‌بینی می‌کنیم که در شهرهای بزرگ با توجه به عدم آمادگی زیرساختی و مشکلات فرهنگی نتوانیم خدمات را به‌سرعت به مردم عرضه کنیم؛ به‌عنوان‌مثال در تهران دیدیم که با یک حادثه همه مناطق دچار گره ترافیکی شدند. ما همچنین برای تهران برآورد هزینه هزار میلیاردی را برای رسیدن به کف استانداردهای بیمارستانی داشته‌ایم. باید توجه کرد که در شهرهای بزرگ علاوه بر ریزش، ممکن است مشکلاتی مانند سوختگی هم داشته باشیم. 


ارسال نظر

captcha