محجوب مطرح کرد:

هشدار نسبت به وابسته شدن تامین اجتماعی به منابع دولتی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هیچ دولتی قصدی برای پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی ندارد، گفت:‌ ادامه شرایط فعلی تامین اجتماعی را درآینده ای نزدیک به منابع دولت وابسته می کند.

تامین 24 / علیرضا محجوب با اشاره به اینکه در شرایط فعلی دولت قصدی برای پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی ندارد، گفت:‌ دولت هدفی در پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی نداشته و نخواهد داشت، مگر اینکه شرایط و ترتیبات تغییر کند؛ از آنجایی که مبلغ بدهی سنگین و قابل ملاحظه است؛ بنابراین دولت از پرداخت آن فرار می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود:‌ عدم پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی به تدریج مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد که تنها صندوق بزرگ کشور که در حال حاضر به لحاظ بودجه و منابع وابستگی به دولت ندارد را وابسته و نیازمند دستگاه دولت می کند.

وی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تامین اجتماعی تا این لحظه  از منابع دولتی استفاده نکرده است، تصریح کرد:‌ ضمن اینکه تامین اجتماعی از دولت نیز حضانت کرده است، راه های اجباری برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی در قانون برنامه ششم پیشنهاد شد؛ اما متاسفانه کمیسیون برنامه و بودجه و مجلس با این پیشنهادات موافقت نکرد، بنابراین پرداخت بدهی دولت به صورت اختیاری بعید است.

محجوب با اشاره به اینکه دولت باید 20 هزار میلیارد تومان از بدهی های خود به تامین اجتماعی را در سال جاری پرداخت کند، گفت:‌ اگر تنها 10 درصد یعنی 2 هزار میلیارد تومان آن تحقق پیدا کرده باشد باید به دولت جایزه داد، درحال  حاضر تامین اجتماعی به دلیل نبود منابع لازم مرتب برای پرداخت حقوق ها از وام  استفاده می کند؛ اما دولت بدهی خود را پرداخت نمی کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت بیش از 150 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است، افزود:‌ دولت ها به زبان خوش پولی به صندوق ها نخواهند داد، باید اعتبارات را تخصیص داد؛ دولت باید بدهی خود به تامین اجتماعی را به شکل نقدی پرداخت کند، ضمن اینکه غیرنقدی ها هم باید نزدیک به نقد باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر استفاده مجلس از قوه قهریه برای تعیین تکلیف بدهی دولت به تامین اجتماعی، تصریح کرد:‌ یعنی سهم تامین اجتماعی به طورواضح از کالایی مشخص و به حساب این سازمان واریز شود، اما همه پیشنهادهای این چنینی از سوی مجلس رد می شود؛ متاسفانه بدهی های دولت به سرعت درحال افزایش است و هیچ صندوقی تا ابد نمی تواند بدون دریافت طلب  از دولت به عمر خود ادامه دهد.


ارسال نظر

captcha