دکتر نوربخش:

بسیجیان سازمان تأمین اجتماعی با احترام و محبت به مردم خدمت می کنند

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر حفظ و تقویت روحیه بسیجی در بین کارکنان سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد و گفت: بسیجیان باید به گونه ای رفتار کنند که احترام و محبت مردم جلب شود و بسیجیان سازمان تأمین اجتماعی در این حوزه باید پیشگام و الگو باشند.

تامین 24 / دکتر سیدتقی نوربخش در مراسم بزرگداشت هفته بسیج در جمع بسیجیان سازمان تأمین اجتماعی گفت: شمار زیادی از همکاران سازمان تأمین اجتماعی مفتخر به عضویت در بسیج هستند. هفته بسیج امسال با آغاز امامت حضرت ولی عصر و میلاد پیامبر اکرم(ص)‌ همزمان است و این تقارن را به فال نیک می گیریم.

دکتر نوربخش با بیان اینکه بسیج شجره طیبه و از نو آوری های امام راحل است، گفت: نقش اساسی در تثبیت و پیروزی انقلاب اسلامی داشته و الگویی برای سایر ملت ها است.

وی افزود: بسیج مجموعه ای است ‌که زمان و مکان نمی شناسد. در کشور عراق اگر حشد الشعبی که بسیج مستضعفین عراق است نبود تمامیت ارضی عراق بدست نمی آمد. بسیج عراق بر اساس فرمان یک مرجع تقلید شکل گرفته بود مثل سازمان بسیج مستضعفین کشور ما که به فرمان‌حضرت امام(ره) شکل گرفت.

دکتر نوربخش گفت: در کشور سوریه نیز به همین صورت است و مقاومت در برابر داعش و شکست این شجره ملعونه در نهایت با همکاری بسیج مردمی بدست آمد. سازمان تأمین اجتماعی نیز افتخار دارد که دو شهید را برای دفاع از حرم اهل بیت تقدیم کرده است و بسیجیان سازمان تأمین اجتماعی در عرصه دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام حضور یافتند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: بسیج دو بعد دارد که با هم همبسته هستند. یک بعد بسیج نظامی و بعد دیگر آن فرانظامی است. با توجه به اینکه کشور ما بر اصول و ارزشهای انقلابی ایستاده است تهدید دشمنان نیز ادامه دارد و ابعاد نظامی و غیر نظامی تهدیدات را باید به درستی شناسایی و برای مقابله با تهدیدات تلاش کنیم.

دکتر نوربخش گفت: دشمنان از ابتدای انقلاب برای مقابله با انقلاب اسلامی فعالیت کرده اند. در ابتدای انقلاب از طریق گروهک ها و بعد جنگ نظامی تمام عیار و بعد هم جنگ در عرصه فرهنگی و اقتصادی ادامه یافته و تا امروز نیز ادامه دارد. شکل مبارزه با ارزشهای انقلاب تغییر می کند و شکل مقاومت بسیجیان نیز تغییر می کند.

وی ادامه داد: بسیجیان در این مبارزه همیشگی نقش اساسی در پشتیبانی از انقلاب اسلامی دارند. بسیجیان سازمان تأمین اجتماعی که به نیمی از جمعیت کشور خدمت رسانی می کنند نیز باید به نقش و جایگاه خود به عنوان بسیجی توجه بیشتری داشته باشند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به نقش خدمت رسانی این سازمان به اقشار مختلف مردم از جمله نیروهای مولد و کارگران و بازنشستگان، گفت: در سازمان تأمین اجتماعی در بعد خدمت رسانی همه کارکنان سازمان بسیجی هستند.

دکتر نوربخش اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک نهاد اقتصادی و اجتماعی که بیش از ٦٠٠٠ میلیارد تومان در ماه برای خدمت رسانی به جامعه تجهیز منابع می کند، پرسنل این سازمان در جهت اهداف بسیج خدمت می کنند و در سنگراول نبرد اقتصادی قرار دارند.

وی افزود: البته توجه و تمرکز بر مبارزه فرهنگی و اقتصادی نافی آمادگی نظامی بسیج نیست و در این عرصه نیز باید آمادگی بسیج همواره حفظ و تقویت شود.

دکتر نوربخش افزود: امیدوارم مبانی که حضرت امام و مقام معظم رهبری درباره خصوصیات بسیج می فرمایند مورد توجه باشد و نصب العین قرار گیرد و در سازمان تأمین اجتماعی نیز در تمامی سطوح عمل شود و با تقویت روحیه بسیجی آمادگی لازم را برای تحقق اهداف بسیج در همه شرایط داشته باشیم.

هرچه زمان می گذرد احساس نیاز به بسیج و اهمیت آن را بیشتر درک می کنیم

سردار سلیمانی، مسئول سازمان اردوئی و راهیان نور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم گفت: فرمان تاسیس بسیج از فرمان های ماندگار امام راحل(ره) است و هرچه زمان می گذرد احساس نیاز به بسیج و اهمیت آن را بیشتر درک می کنیم.

سردار سلیمانی ادامه داد: حضرت امام (ره) با آینده نگری که داشتند در پایان جنگ تحمیلی، موضوع بسیج جهان اسلام را مطرح کردند که امروز در دنیا به ثمر رسیده است و در اقصی نقاط جهان اسلام از عراق و سوریه تا آفریقا این را می بینیم و این تفکری است که ترویج پیدا کرده است و در مقابل داعش که توسط صهیونیزم و استکبار آن را بوجود آوردند، با دلاوری و شجاعت به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه هفته بسیج بهانه ای برای تجلیل از بسیجیان عزیز است، اظهار داشت: دشمن در نهایت به دنبال حذف اندیشه و تفکر بسیج است که حضرت امام(ره) آن را مطرح کرد. تفکر بسیج در امتداد تفکر عاشورا است و بسیج ارزشها و آرمانهای عاشورا را پیگیری می کند.

مسئول سازمان اردوئی و راهیان نور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ارزشها و آرمانهای بسیج هر سال تازه تر می شود، گفت: فرهنگ بسیج کهنگی ندارد. دفاع مقدس از قله های بلند تاریخ ایران و سیمای زمینی آیه های آسمانی است. تفکر بسیجی که حضرت امام بوجود آورد زمینه ساز این دوران پر افتخار است.

بسیجیان سازمان تامین اجتماعی در این میدان دفاع از حرم اهل بیت حضور یافتند

عبدالخالق حبیبی، مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم با تبریک پیروزی مدافعان حرم اهل بیت بر گروه منحوس داعش، گفت: ایثارگری ها و رشادتهای مدافعان حرم و خون شهدای مدافع حرم به ثمر رسید و سایه شوم این گروهک منحوس از سرزمینهای اسلامی رفع شد.

حبیبی افزود: بسیجیان کسانی هستند که به مولای خود حضرت علی(ع) و حضرت ابا عبدالله(ع) اقتدا می کنند. بسیجیان ما در دفاع از حرم اهل بیت پیشگام هستند و بسیجیان سازمان تامین اجتماعی نیز در این‌میدان حضور یافتند و دو نفر از بسیجیان سازمان به فیض شهادت نائل آمدند.

وی با یاد آوری رشادت ها و دلاوری های بسیجیان در دوران دفاع مقدس، گفت: در دوران پر افتخار دفاع مقدس همه قدرتهای جهانی در کنار عراق و مقابل ما بودند اما نتوانستند حتی یک وجب از خاک وطن را بگیرند.

حبیبی ادامه داد: این موفقیت بزرگ و ارزشمند مرحون تلاشها و فداکاری های بسیجیان و نیروهای مسلح است. در ایام دفاع مقدس پیکرهای شهدای بزرگوار را در شهرهای مختلف تشییع می کردیم و بر انگیزه و ایمان ما برای دفاع از میهن اسلامی افزوده می شد.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی از ۶۶ هزار پرسنل تشکیل شده است، گفت: بسیجیان عزیز در تمامی بخشهای این سازمان بزرگ حضور دارند و برای افزایش رضایتمندی مردم و دقت در کارها تلاش می کنند و پیشگام هستند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: بسیج سازمان تدمین اجتماعی همه ساله اردوهای راهیان نور را به نحو مناسب برگزار می کند و در این اردوها بهترین کارهای فرهنگی انجام می شود.

حبیبی گفت: حدود ۶۰۰۰ نفر از پرسنل سازمان تأمین اجتماعی به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند و حسینیه شهدای سیرانبند در نقطه صفر مرزی  با همکاری سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه احداث شده است.


ارسال نظر

captcha