پایان رقابت قرآنی کارکنان سازمان تأمین اجتماعی + اسامی نفرات برتر

نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان تأمین اجتماعی با معرفی برگزیدگان رشته‌های مختلف در مشهد به کار خود پایان داد.

تامین 24 / مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کارکنان سازمان تأمین اجتماعی، با برگزاری مراسم اختتامیه در مشهد مقدس به پایان رسید.

در مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کارکنان تأمین اجتماعی، سیدمحسن نظام، مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان رضوی به عنوان میزبان مسابقات به ایراد سخنرانی پرداخت و بر لزوم پیگیری فعالیت‌های قرآنی کارکنان این سازمان تأکید کرد.

وی با تأکید بر افزایش فعالیت‌های حوزه عترت و مهدویت افزود: بسیاری از همکاران ما درخواست ادامه این مسابقات قرآنی را با حضور خانواده‌های کارکنان داشتند تا در این حرکت قرآنی علاوه بر کارکنان، اعضای خانواده همکاران نیز سهیم باشند.

ابوالفضل چمنی، قاری مشهدی قرآن کریم نیز در بخش دیگری از این مراسم به اجرای قطعاتی مذهبی در ستایش و طلب مغفرت از خداوند و همچنین مدح حضرت رضا (ع) پرداخت.

دکتر محمدرضا جعفریان، مشاور عالی و دستیار اجرایی مدیرعامل و معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی نیز در بخشی از مراسم اختتامیه گفت: در این دوره از مسابقات قرآن سازمان تأمین اجتماعی بیش از 3 هزار نفر از کارکنان این مجموعه حاضر شدند که حدود ۱۴۰۰ نفر بانوان و بقیه آقایان بودند و افراد برتر به مرحله نهایی راه یافتند.

وی همچنین اضافه کرد: علاوه بر مسابقات قرآنی، طرح‌های مختلف قرآنی برای کارکنان سازمان تأمین اجتماعی اجرا می‌شود تا معارف قرآنی در راستای فعالیت کارکنان و مؤثر در نظام کاری این مجموعه باشد، از جمله این طرح‌ها می‌توان به طرح «هر روز با یک آیه» اشاره کرد که با اجرای آن تاکنون حدود ۷۰۰ آیه قرآن به همراه معانی و اشعار متناسب با آیه برای همکاران اجرا شده است.

دکتر جعفریان با اشاره به ارتباط سازمان تأمین اجتماعی با تعداد بسیاری از اعضای جامعه، اضافه کرد: قرآن بر لزوم حفظ حق مردم و اجتناب از تجسس در حقوق دیگران و پرهیز از گمان بد نسبت به افراد تأکید می‌کند و این ها مواردی است که در برگزاری و اجرای فعالیت‌های قرآنی مدنظر ما است.

عمل به آیات قرآن نصب العین و احترام به حقوق بیمه شدگان سرلوحه کار در سازمان تأمین اجتماعی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر محمدرضا جعفریان در مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: قرآن در زندگی بشری در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی برنامه مدونی ارائه نموده است، و انسان در تکاپو و جست و جوی آگاهی های صحیح و معارف بلند و پر معنا است که البته با استفاده از تجربیات بشری و تلاش های علمی به بسیاری از این آگاهی ها دست یافته است.

وی افزود: هدف از برگزاری مسابقات قرآنی در سازمان تامین اجتماعی عمل به مفاهیم و ترویج آموزه های آن در بین کارکنان مجموعه تامین اجتماعی است و امیدواریم با توجه به آیات روح بخش قرآن کریم به این مهم دست پیدا کنیم.

مشاور عالی و دستیار اجرایی مدیرعامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: مرحله مقدماتی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه همکاران سازمان تامین اجتماعی سراسر کشور در روزهای اول و دوم آبان ماه ٩٦بصورت سراسری و هم زمان در کلیه مراکز استانها و ستاد مرکز، درچهار رشته حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم در دو سطح خواهران و برادران برگزار شد.

دکتر جعفریان ادامه داد: مرحله نهایی این دوره از مسابقات نیز در روزهای هشتم و نهم آذر به میزبانی اداره کل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی برگزار شده است. تعداد کل شرکت کنندگان در مرحله مقدماتی سراسر کشور بالغ بر ٣٥٠٠ نفر بوده که نسبت به سال قبل ١٢ درصد رشد داشته ایم.

وی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات، در رشته حفظ قرآن کریم حدود ١١٠ نفر، در رشته قرائت ٤٢٠ نفر، در رشته ترتیل ٥٦٣ نفر و در رشته مفاهیم ٢٤٠١ نفراز همکاران سازمان تأمین اجتماعی شرکت داشتند و در مجموع ١٥٤٢ نفرشرکت کننده خانم و ١٩٥٨ نفرازشرکت کنندگان آقا بودند.

دکتر جعفریان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سازمان تأمین اجتماعی برای ترویج فرهنگ قرآنی گفت: از اقدامات قرآنی دیگر این معاونت که بسیار تاثیر گذار بوده اجرای طرح هر روز یک آیه از کلام وحی است که از سال ٩٤ شروع شده و بالغ بر ٧٠٠ آیه با توجه به مسائل اجتماعی ، مناسبت های مذهبی و تقویمی و با احصاء مطالب گوناگون به ویژه احادیث ائمه اطهار، اشعار و سخنان نغز بزرگان، بصورت اسلاید، هر روز از طریق Desktop رایانه همکاران، در زمان شروع فعالیت روزانه تقدیم آنان می شود.

اسامی نفرات برتر نوزدهمین دوره مسابقات قرآن سازمان تأمین اجتماعی

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، اسامی افراد برگزیده مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کارکنان سازمان تأمین اجتماعی که نهم آذرماه با برگزاری مراسم اختتامیه در مشهد مقدس به کار خود پایان داد، به شرح زیر است:

رشته مفاهیم آقایان و بانوان

نفر اول: احسان جعفرزاده از اداره کل غرب تهران

نفر دوم: فاطمه رخصتی از گیلان

نفر سوم: به صورت مشترک عبدالله سحراب‌لو از زنجان و نیره کشاورز از البرز

بخش بانوان - رشته حفظ ۱۴ جزء

نفر اول: شهربانو نادر از اصفهان

نفر دوم: آتنا الوندی از همدان

نفر سوم: نرگس السادات افشارنیا از یزد

رشته قرائت تحقیق

نفر اول: راحله ارجمند از فارس

نفر دوم: لیلا مرادیان از تهران

نفر سوم: سمانه قربان‌زاده از سیستان و بلوچستان

رشته قرائت ترتیل

نفر اول: معصومه حیدری‌نسب از کرمان

نفر دوم: سمیه خدایی از ستاد مرکزی تهران

نفر سوم: محبوبه جوانمرد از تهران

بخش آقایان - رشته حفظ ۱۴ جزء

نفر اول: وحیدرضا رضایی از اصفهان

نفر دوم: علی سالمی‌پور از خوزستان

نفر سوم: سید مرتضی مرتضوی از قم

رشته قرائت ترتیل

نفر اول: اکبر حاج‌فتحعلی از قزوین

نفر دوم: فؤاد نعیماوی از خوزستان

نفر سوم: محمد قاسمی از کردستان

رشته قرائت تحقیق

رتبه اول: محمدرضا تقیانی از البرز

نفر دوم: پیام ابراهیمی از مازندران

نفر سوم: مسلم خشمین از کرمانشاه


ارسال نظر

captcha