طرح های موفق فقرزدایی و اشتغالزایی هند معرفی شد

نشست معرفی طرح های فقرزدایی واشتغالزایی هند با تلاش معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور «آشوک کومارجین» مشاور وزیر توسعه روستایی هند برگزار شد.

تامین 24 / مشاور وزیر توسعه روستایی هند، ایجاد اشتغال عمومی با تضمین 100 روز اشتغال برای هر خانوار در طول یکسال، ایجاد مسکن برای همه، ایجاد زیرساخت های ارتباطی در بخش های روستایی، برنامه آب آشامیدنی روستایی، بهداشت (سرویس های بهداشتی)، برنامه الکتریسته برای مناطق روستایی، برنامه شمول مالیاتی و افتتاح حساب برای هر فرد روستایی، برنامه های تامین اجتماعی، برنامه مدیریت یکپارچه آبخیزداری در راستای افزایش بهره وری زمینهای کشاورزی، خدمات ویژه معلولان و سالمندان بالای 60 سال و  گروه های همیار و خودیارزنان را از مهمترین برنامه های توسعه روستایی هند دانست.

وی گفت: در خصوص 100 روز اشتغال کلیت بحث به این گونه است که پس از 15 روز پس از تقاضای افراد برای شغل دولت مکلف است برای آنان این امکان را فراهم نماید در غیر این صورت بایدبیمه بیکاری به آنها بپردازد. تمامی  این برنامه ها و مشاغل اختیاری است.

آشوک کومارجین افزود: بودجه این طرح کاملا دولتی و از دولت فدرال است و 75 درصد بودجه از سوی دولت مرکزی و 25 درصد از سوی دولت محلی تامین می شود. 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی با اشاره به مساحت زمین های کشاورزی و میزان بارندگی در شهرهای مختلف هند ابعاد مختلف اشتغالزایی در بخش کشاورزی در این کشور را به شکل علمی توضیح داد.

«کومارجین» برنامه «توسعه سبز روستایی» را از جمله برنامه های افزایش اشتغالزایی روستایی کشور هند دانست و گفت: با توجه به وسعت بسیار گسترده کشور هند برنامه ریزی ها در جهت توسعه اشتغال روستایی پیش رفته است.

وی، برنامه های مسکن، درآمد، برق و گازرسانی در روستاها و ... را توضیح داد و قرار بر این شد که طی نشست علمی دیگری برنامه صد روزه اشتغال در مناطق روستایی این کشور اعلام شود. 

گفتنی است دکتر آشوک کومارچین مشاور وزیر توسعه روستایی کشور هند به دعوت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت 3 روز به منظور معرفی برنامه های موفق زدایی و اشتغالزایی کشور هند در ایران حضور دارد و در نشست مشترکی  با حضور دکتر میدری معاون رفاه اجتماعی حضور پیدا کرد.


ارسال نظر

captcha