از هر سه زن بیش از یک نفر خشونت را تجربه کرده است

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مقابله با خشونت علیه زنان گفت: از هر سه زن در جهان بیش از یک نفر خشونت جسمی و جنسی را تجربه کرده است.

تامین 24 «آنتونیو گوترش» در پیامی به مناسبت 25 نوامبر (چهارم آذر ماه) روز جهانی مقابله با خشونت علیه زنان این مطلب را بیان کرد.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه در سراسر جهان از هر سه زن یک نفر خشونت جسمی و جنسی را در زندگی تجربه کرده‌ است، افزود: زمان آن رسیده که با اقدامی مشترک، زنان و دختران در جهانی عاری از اذیت و آزار و انواع خشونت‌ها زندگی کنند. 
این مقام سازمان ملل ادامه داد: هر زن و دختری حق دارد در جهانی عاری از خشونت زندگی کند هر چند، نقض حقوق بشر به شیوه‌های گوناگون در هر جامعه‌ای رخ می‌دهد و زندگی افراد آسیب‌پذیر را به طور خاص تحت تاثیر قرار می‌دهد. 
دبیر کل سازمان ملل متحد با اشاره به این که 750 میلیون زن در جهان قبل از 18 سالگی ازدواج می کنند، گفت : خشونت علیه زنان مانع اصلی در تحقق حقوق بشر و چالشی در برابر حضور و مشارکت زنان در صلح پایداراست. اکنون زمان آن رسیده با اقدامی دسته جمعی به خشونت علیه زنان و دختران پایان داده شود که این امر مستلزم همکاری همه کشورها، مناطق و جوامع است. 


ارسال نظر

captcha