معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی:

بازنشستگی پیش از موعد به صلاح نظام بیمه ای نیست

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با تامین24 گفت: بازنشستگی های پیش از موعد در هر شرایطی به صلاح مملکت و نظام بیمه ای موجود در کشور نیست.

تامین 24 /محمدحسن زدا افزود:سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک صندوق بیمه گر با هرگونه بازنشستگی پیش از موعد از هرنوع و روشی مخالف است.

زدا تصریح کرد: اگر عاملی باعث ترک کار زودهنگام آقایان یا بانوان می شود، اعتقاد ما در تامین اجتماعی این است که آن عامل باید مورد بررسی قرار گرفته و برطرف شود و نه اینکه باقی ماندن عامل موجود، موجب بازنشستگی زودهنگام شود.

وی در خصوص شرایط کار نامساعد گفت: در حال حاضر با 20 سال سابقه متوالی در کارهای سخت و زیان آور یا 25 سال سابقه متناوب افراد بازنشسته می شوند و این موضوع به دلایلی از قبیل شرایط نامساعد کار، محیط کار سمی، درجه بالای حرارت محیط کار، آلودگی های صوتی در محیط کار، کار با بیمار روانی، کار در معدن و غواصی و مواردی از این قبیل است و لوازم و شرایط ایمنی و مناسب محیط کار از طرف کارفرما تهیه و تدارک دیده نشده است.

زدا با اشاره به اینکه مخالفت ما در تامین اجتماعی با انواع بازنشستگی های پیش از موعد تا لحظه تصویب قانون تداوم دارد، اضافه کرد: به محض تصویب قانون در خصوص بازنشستگی های پیش از موعد حتی علیرغم میل ما، مکلف به اجرای آن هستیم و سابقه تاریخی تامین اجتماعی پایبندی به قانون را نشان می دهد.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار تامین24 تصریح کرد: تشخیص سخت و زیان آور بودن کار در حیطه اختیارات کمیته سخت و زیان آور است که با حضور مهندسین بهداشت حرفه ای این کار صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: مهندسان بهداشت حرفه ای با مراجعه به کارگاه ها اقدام به آلاینده سنجی کرده و در این راستا دو سال به کارفرما در جهت رفع آلاینده ها مهلت داده می شود .

 

بازنشستگی با 38 سال سن

محمدحسن زدا در ارتباط با بازنشستگی پیش از موعد با سن کم گفت: یک موردی که در ارتباط با بازنشستگی پیش از موعد می توان ذکر است این است که یکی از بازنشسته های تامین اجتماعی در 38 سالگی بازنشسته شد و سپس اقدام به ازدواج کرد. از این رو، می توان گفت اجرای قوانین به این شیوه، گویای ناکارآمدی آن است.

وی ادامه داد: بازنشستگی پیش از موعد در چنین حالتی از نظر نظام بیمه های اجتماعی فاجعه است.

زدا با بیان اینکه در حال حاضر سن بازنشستگی در اکثر کشورهای اروپایی 68 سال است، گفت: در کشورهای اروپایی اگر فردی حتی 40 سال هم سابقه بیمه داشته باشد بازنشسته محسوب نمی شود ولی بسیاری از قوانین در ایران شرط سنی را شامل نمی شود که قوانین سخت و زیان آور نیز از جمله این قوانین هستند.

وی افزود: در ماده 10 بازسازی و نوسازی صنایع آمده است، هر فردی با 25 سال سابقه کار بازنشسته محسوب می شود .

زدا اظهار کرد: سوال اینجاست که در کشوری که افراد در حدود 40 سالگی بازنشسته می شوند آیا ادعای پیشرفت منطقی است؟

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: فردی که در سن پایین بازنشسته می شود با توجه به اشتغال احتمالی در شغل های دیگر، فرصت اشتغال را از دیگر اعضای نیازمند کار در جامعه می گیرد .

 

 

 

 

 


ارسال نظر

captcha