ذوالقدر مطرح کرد

صندوق اعتباری هنرمندان کارایی لازم را ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وزارت فرهنگ به تنهایی از پس حمایت درمانی هنرمندان برنمی‌آید، خواستار عقد تفاهمنامه میان وزارت فرهنگ و بهداشت در حمایت از هنرمندان بیمار شد.

تامین 24 / سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به حمایت‌های ضعیف و اندک از هنرمندان مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج و در نظر نگرفتن بیمه برای آن‌ها، گفت: متاسفانه صندوق اعتباری هنرمندان کارایی لازم را برای این قشر از جامعه نداشته و امکانات و تسهیلات لازم را به آن‌ها ارائه نمی‌دهد؛ به همین دلیل هنرمندان در شرایط سخت بیماری با مشکلات متعدد مالی رو به رو می‌شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان اینکه وزارت ارشاد باید نظارت و توجه بیشتری به این صندوق داشته باشد و برای آن بودجه قابل ملاحظه‌ای در نظر بگیرد تا بتوان تسهیلات بیشتری از این طریق به هنرمندان ارائه دهند، افزود: استیصال هنرمندان برای به دست آوردن چند میلیون پول به منظور انجام کارهای درمانی خود برای ما و تمامی مسئولان مرتبط جای تأسف دارد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت همچنین افزود: کمیسیون فرهنگی اخذ گزارش کار و عملکرد از مسئولان صندوق اعتباری هنرمندان را در برنامه خود خواهد داشت و البته وزیر باید برنامه‌های خود را برای  حمایت از هنرمندان به طور جزئی توضیح دهد.

ذوالقدر تاکید کرد: بهتر است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت بهداشت و درمان، قراردادی در راستای حمایت درمانی از هنرمندان بیمار امضا کنند؛ چرا که با توجه به بودجه محدود وزارت فرهنگ این وزارتخانه به تنهایی نخواهد توانست از پس حمایت درمانی هنرمندان برآید.

عضو هیات رئیسه کمیسوین فرهنگی مجلس بیان کرد: هنرمندان نیز باید مانند کارمندان بسیاری از ارگان‌ها بیمارستان و بیمه داشته باشند تا تسهیلات حرفه‌ای‌تری به آنها داده شود، از این رو، بهتر است وزرارت بهداشت دراین خصوص اقدام کند.


ارسال نظر

captcha