آماده باش تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی برای خدمت رسانی به زلزله زدگان

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه گفت: همزمان با وقوع زلزله در این استان، بیمارستانها و مراکز درمانی تابعه تامین اجتماعی، آماده باش و به ارائه خدمات درمانی به مردم اهتمام دارند.

تامین 24 /   دکتر میثم حجتی پور با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع زلزله، کمیته بحران در بیمارستان شهدا و حضرت معصومه(س) کرمانشاه تشکیل شد، اظهار داشت: بیمارستان های تابعه سازمان تامین اجتماعی با در نظر گرفتن تخت های اضافه و فراخوان کارکنان درمانی اعم از پزشکان عمومی و متخصص در رشته های مختلف و همچنین کادر پرستاری و مامایی، آمادگی کامل برای ارائه خدمات درمانی دارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،وی افزود: در ساعات اولیه وقوع این حادثه، مدیریت درمان تامین اجتماعی این استان، نسبت به برپایی چادر صحرایی با ظرفیت ١٦تخت در بیمارستان شهدا، برای مواجهه با شرایط بحرانی اقدام کرد.
دکتر حجتی پور با بیان اینکه ماهیت بیمارستان حضرت معصومه(س) کرمانشاه، ارائه خدمات تخصصی به بیماران زنان و زایمان و مامایی است، گفت: تمهیدات لازم در کمیته بحران آن مرکز نیز تدارک دیده شده است.
وی ادامه داد: آمار مراجعین به بیمارستان شهدا تا ظهر امروز، ٢٧٢نفر بوده که از این تعداد ٤٥بیمار بستری، ١٦ نفر تحت عمل جراحی، ٧ بیمار آماده عمل جراحی، ٣بیمار اعزامی و سایر بیماران پس از دریافت خدمات پزشکی و مداوا ترخیص شدند.
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه تصریح کرد: در بیمارستان حضرت معصومه(س) نیز ١١بیمار مراجعه نمودند که ٦بیمار از خدمات سرپایی و ٥بیمار بستری شدند. همچنین در درمانگاه اسلام آباد غرب نیز ١٣بیمار تحت مداوای سرپایی و دریافت خدمت قرار گرفتند.


ارسال نظر

captcha