دکتر لاریجانی درنطق پیش از دستور مطرح کرد

لزوم تسریع در ارائه امکانات لازم به مجروحین و آسیب دیدگان زلزله

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است در اختیار قرار دادن امکانات به آسیب دیدگان و مجروحین زلزله سرعت بیشتری یابد.

تامین 24 / دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (دوشنبه 22 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با اشاره به زلزله نسبتا شدیدی که چند استان کشور مخصوصا استان های کرمانشاه و ایلام را درگیر کرده اظهار داشت: به خانواده درگذشتگان تسلیت عرض می کنم و همدردی نمایندگان محترم را با این خانواده های عزیز اعلام می کنم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از وزارت کشور، هلال احمر، وزارت بهداشت اکیداً می خواهیم که با سرعت بیشتری امکانات را به مجروحین و آسیب دیدگان و کسانی که خانه های آنها آسیب دیده، برسانند بیان کرد: براساس اطلاعاتی که از دیشب تا حالا دارم تلاش های زیادی برای رساندن امکانات انجام شده، حتما سرعت بیشتری باید به این امر داد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه از مقام معظم رهبری تشکر می کنیم که در ساعت اولیه دستور دادند نیروهای نظامی به کمک آسیب دیدگان بشتابند که اهتمام عمومی برای کمک رسانی به آسیب دیدگان در زلزله نیاز است متذکر شد: از کمیسیون عمران و کمیسیون امور داخلی نیز می خواهیم گروهی را برای رسیدگی به این امر اعزام کنند تا سریع تر امکانات به مردم برسد و حجم آسیب ها را ارزیابی کنند تا در آینده کمک های لازم به این عزیزان بشود.

گفتنی است ساعتی پیش دکتر علی لاریجانی در پیامی جان باختن و مصدومیت جمعی از مردم کشور درپی حادثه زمین لرزه در غرب کشور را تسلیت گفت و از تمامی مسئولان و دست اندرکاران امدادو نجات خواست تا با فوریت و با تمام توان به یاری آسیب دیدگان و در زیرآوار ماندگان و مصدومان بشتابند. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وقوع حادثه غم بار زمین لرزه در غرب کشور که باعث جان باختن و مصدومیت جمعی از مردم عزیز شد موجب تاسف و تاثرگردید.

ضرورت دارد؛تمامی مسئولان و دست اندرکاران امداد و نجات اعم از دولتی، ارتش، سپاه و بسیج با فوریت و با تمام توان به یاری آسیب دیدگان و  در زیرآوار ماندگان و مصدومان بشتابند و از همه توان خویش برای امدادرسان و کمک به مصدومان و مصیبت دیدگان استفاده کنند و به جبران خسارات وارد شده بپردازند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت این حادثه محنت بار به ملت شریف ایران بویژه مردم بزرگوار کرمانشاه و خانواده هایمصیبت دیده و طلب شفای عاجل مصدومان از خداوند متعال صبر و شکیبایی برای تحمل این مصیبت و کاهش آلام خسارت دیدگان مسئلت  می کنم.

علی لاریجانی

مجلس شورای اسلامی

 


ارسال نظر

captcha