مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی:

پرتفوی صندوق بازنشستگی طی یکسال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان رشد داشت

مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی کشوری گفت: خوشبختانه در یک سال گذشته پرتفوی صندوق ۶۰۰ میلیارد تومان رشد داشته که آن هم به دلیل تمرکز ، کنترل و مدیریتی بود که وجود داشت.

تامین 24 /محمود اسلامیان، مدیرعامل سایق صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص تلاطمات بورس طی چند سال اخیر و نحوه مدیریت صندوق بازنشستگی کشور بر سهام، گفت: صندوق بازنشستگی چهار هلدینگ داشت که تخصصی نبودند و ما ۳ سال پیش با استفاده از تجاربی که در کشور بود هلدینگ های تخصصی را ایجاد کردیم .

وی افزود: در هلدینگ مالی، سهام در همه شرکت‌ها کنترل و مدیریت می‌شود و سهام صندوق بازنشستگی نیز در اختیار آن است اما در کل مدیریت پراکنده سهام صندوق بازنشستگی کشوری در بورس به صورت متمرکز در اختیار این هلدینگ است.

به گزارش ایلنا، اسلامیان خاطر نشان کرد: خوشبختانه در یک سال گذشته پرتفوی صندوق ۶۰۰ میلیارد تومان رشد داشته که آن هم به دلیل تمرکز ، کنترل و مدیریتی بود که وجود داشت و در حال حاضر ارزش سهام در بورس به ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد رسیده است.

میزان سهم ما به نسبت شستا و بقیه شرکت‌ها در بورس پایین است

مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی کشور در پاسخ به این پرسش که صندوق چه میزان از بازار سرمایه را مدیریت می‌کند؟ افزود: سهم صندوق بازنشستگی به نسبت شستا و بقیه شرکت ها پایین است.

وی در پاسخ به این پرسش که مسئولان شستا قصد دارند در بورس‌های منطقه‌ای مانند بورس ترکیه نیز وارد شوند آیا در دوران مسئولیت شما صندوق بازنشستگی نیز چنین برنامه‌ای را اجرا کرد؟ گفت: این ایده در ابتدا از سوی صندوق بازنشستگی کشوری مطرح شد و ما بخشی از سهام پ پ جم را برای عرضه در بورس ترکیه آماده کردیم .


ارسال نظر

captcha