رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای:

کشور به اشتغال همراه با مهارت نیاز دارد

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از مهارت آموزی به عنوان «موتور محرک» توسعه کشور نام برد و گفت: امروز مهارت آموزی یک ضرورت گریزناپذیر است و کشور برای قرار گرفتن در ریل توسعه، به اشتغال همراه با مهارت و بهره‌وری نیاز دارد.

تامین 24 /سلیمان پاک سرشت در مراسم معارفه خود و تکریم رییس پیشین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بر اهمیت ارتقای بهره وری منابع انسانی تاکید کرد.

وی گفت: امروز با کیفیت خاصی از بیکاری مواجه هستیم و بخش مهمی از جمعیت بیکار کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند که همین امر نگاه جدید به مهارت آموزی را می‌طلبد.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در شرایط کنونی به اشتغال پایدار توام با رشد و بهره‌وری نیاز داریم، گفت در تاریخ کشورهای توسعه یافته متناسب با سیاست های توسعه‌ای، شاهد تغییر در نوع نگاه به مهارت آموزی هستیم و ناگزیریم به سمت مهارت آموزی و تقاضا برای کسب مهارت برویم چرا که قبلا مهارت‌آموزی یک انتخاب بود ولی اکنون یک ضرورت گریز ناپذیر است.

پاک سرشت مهارت آموزی را موتور محرکه توسعه کشور در آینده دانست و گفت: نقش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ارائه آموزش های مهارتی کلیدی است.

وی در عین حال فضای صمیمانه و همدلی سازمان را ارزشمند دانست و گفت: تمام تلاش خود را برای استفاده از اندیشه‌ها و ایده‌های نیروهای مجموعه به کار خواهد گرفت.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: دکتر ربیعی در حکم خود طی ۱۴ بند ماموریت هایی به اینجانب محول کردند که معتقدم با تکیه بر نیروهای شایسته و کارشناس باید این اهداف را دنبال کرد.

به گزارش ایسنا،پاک سرشت با بیان اینکه بدون وجود فضای همدلی، نمی‌توان به توفیق دست پیدا کرد از خانواده سازمان فنی و حرفه‌ای خواست تا در تصمیم‌گیری‌های خطیر این مجموعه، همکاری و مشارکت مجدانه‌ای داشته باشند و پیشنهادات و ایده‌های خود را ارائه دهند.

محمد امین سازگارنژاد رییس سابق سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای هم گفت: عصر ربیعی برای سازمان فنی و حرفه‌ای، عصر اعتماد به نفس و خودباوری بود و اگر موفقیتی به دست آمد، حاصل همت والای مجموعه و توجه به منابع انسانی درون سازمانی بود که پشتوانه خدمتگزاری من در این مجموعه به شمار می آید.

وی ابراز امیدواری کرد: با حضور دکتر پاک سرشت، سازمان فنی و حرفه‌ای در مسیر تعالی بیشتر قرار بگیرد و غنی و پربار و به روز شود.

مراسم تکریم و معارفه رییس پیشین و جدید سازمان فنی و حرفه‌ای با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار و کارکنان این مجموعه در محل سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار شد.


ارسال نظر

captcha