40 میلیون نفر زیر چتر بیمه سلامت

مدیرکل دفتر تدوین استانداردها و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: دستکم 40 میلیون نفر در کشور زیرپوشش این بیمه هستند که حدود نیمی از آنان در روستاها سکونت دارند.

تامین 24 /پوشش بیمه همگانی سلامت به شیوه رایگان برای قشرهای مختلف جامعه بویژه افراد آسیب پذیر و ساکن در حاشیه شهرها از جمله برنامه های دولت یازدهم بود که در چارچوب طرح تحول نظام سلامت اجرایی شد.

به گزارش ایرنا، براساس آمارهای رسمی ، حدود 84 درصد خانوارهای با درآمد ماهیانه کمتر از یک میلیون تومان تاکنون زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

جلال سعیدپور حاشیه همایش توانمندسازی بیمه شدگان زیرپوشش بیمه سلامت در رامسر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:‌‌ امروز منطبق با استانداردهای نظام سلامت، یکی از اساسی ترین راهبردهای بیمه سلامت در کشور مردمداری و مشارکت بیشتر آنان در این زمینه است.


وی اظهار داشت:‌ با این رویکرد می توان دانش بیمه شدگان را از حقوق شهروندی و مطالباتی که باید دریافت کنند ،‌ افزایش داد و آنان را در این حوزه توانمند کرد.
سعیدپور ، پررنگ تر شدن نقش مردم در نظام سلامت و حرکت به سوی نظام سلامت محور را از اهداف اصلی برگزاری همایش توانمندسازی بیمه شدگان بیمه سلامت برشمرد.

 عدم پذیرش دفترچه های بیمه سلامت مراکز درمانی خصوصی 


مدیرکل دفتر تدوین استانداردها و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران گفت : ‌عدم پذیرش دفترچه های بیمه سلامت در مطب های خصوصی از مهم ترین مشکلاتی است که هم اکنون بیمه شدگان زیرپوشش این نهاد با آن مواجه هستند.
وی افزود ‌:‌ محدودیت های مالی نظام سلامت از علت های اساسی پیدایش چنین مشکلاتی است که تلاش داریم از طرق هم افزایی با مسئولان ذیربط و تامین بودجه مورد نیاز ، این مشکل را رفع کنیم .
سعیدپور، توانمندسازی بیمه شدگان را گامی موثر برای حل مشکلات و رضایت مندی دریافت کنندگان خدمات درمانی برشمرد و گفت: ‌اکنون یک میلیون و 750 هزار نفر در مازندران زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این شمار یک میلیون و100هزار نفر دارای دفترچه های روستایی و بقیه نیز کارمندان و سایر قشرهای جامعه هستند.
همایش توانمندسازی بیمه شدگان بیمه سلامت با حضور شماری از مدیران این سازمان ،‌ معاونان بیمه خدمات سلامت و مسئولان توانمندسازی استان ها از امروز در هتل رامسر آغاز شد و به مدت 2 روز ادامه دارد.


ارسال نظر

captcha