تجربه فقرزدایی کمیته امداد الگوی سایر کشورها شده است

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: تجربه موفق فقر زدایی این نهاد به الگوی بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است به نحوی که کشورهای متعددی خواستار بکارگیری این دستاورد هستند.

تامین 24 /سید امیر منصور برقعی در جمع کارکنان کمیته امداد ایلام اظهار کرد: کمیته امداد از بدو آغاز خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان کشور مدل‌های مختلفی را در زمینهٔ فقرزدایی طراحی کرده که این مدل‌ها در جهان بی‌نظیر است.

وی افزود: کارا و موثر بودن چنین مدل‌هایی برای فقرزدایی باعث شده که نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان با سفر به ایران خواستار بهره‌گیری از تجربه های کمیته امداد در زمینه فقرزدایی باشند. 
وی گفت: دیدار مقاماتی از کشورهای ونزوئلا و اکوادور با مسئولان کمیته امداد از نمونه های بارز اشتیاق این کشورها برای استفاده از تجربه های ایران است. 
برقعی راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت را ازجمله برجسته‌ترین مدل‌های فقرزدایی این نهاد عنوان کرد و گفت: این صندوق به خاطر سبک فعالیت، منابع مالی و خدمات کم‌نظیری که به مردم نیازمند ارائه می‌دهد از نمونه‌های کم‌نظیر مدل‌های فقرزدایی در جهان است.

کار واگذاری 20 هزار واحد مسکن مددجویی تا پایان امسال نهایی می شود


قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور مچنین درایلام به خبرنگاران گفت: پرونده تحویل و واگذاری 20 هزار واحد مسکونی به مددجویان زیر پوشش این نهاد در سراسر کشور تا پایان امسال بسته شده و همه این واجدها تکمیل و به مددجویان واگذار می شود.
به گزارش ایرنا، برقعی یاد اوری کرد: ساخت این تعداد واحد که شماری از آنها تاکنون اجرا و به مددجویان واجد شرایط واگذار شده سال گذشته آغاز شد.
وی تصریح کرد: تاپایان امسال بقیه واحدهای باقی ماند از مجموع 20هزار واحد نیز تکمیل وواگذار می شود.
قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) تامین مسکن مددجویان را از اولویت های این نهاد برای خودکفایی مددجویان عنوان کرد.
برقعی همچنین به برنامه های اشتغال مددجویان این نهاد اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اولویت های این نهاد برای خودکفایی مددجویان اجرای طرح های اشتغالزایی است که در این زمینه امسال بیش از 140 هزار فرصت شغلی برای خانواده های نیازمند و جویای شغل این نهاد ایجاد می شود. 
وی با اشاره به اینکه عمده این مشاغل، طرح‌های اشتغال‌زایی خانگی و خرد هستند، تاکید کرد: این مشاغل با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی و تسهیلات بانک‌ها و همچنین اعتبار این نهاد برای نیازمندان جویای کار راه‌اندازی می‌شوند. 
برقعی میانگین سقف پرداختی وام‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد در سال 96 را بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار 200 میلیون ریال عنوان کرد. 
عضو هیئت ‌امنای کمیته امداد کشور گفت: این نهاد برای اشتغال پایدار مددجویان نظارت مستمر بر طرح‌های اشتغال‌زایی آنها دارد، گفت: این نهاد از طریق برگزاری دوره های کارافرینی برای مددجو درصدد است تا اشتغالی پایدار برای آنها فراهم کند. 
وی در ادامه با تشریح بندهای اسناد راهبردی کمیته امداد به برنامه‌های فرهنگی این نهاد اشاره کرد و گفت: از سیاست‌های فرهنگی امداد این است که میراث گذشته کمیته امداد و تجربه های گران‌سنگ گذشتگان این نهاد نه‌تنها فراموش نشود بلکه بر اساس مدل‌های امروزی تقویت و به‌روزرسانی شود.
عضو هیات ‌امنای کمیته امداد افزود: تقویت نهاد خانواده و ترویج سنت حسنه ازدواج در بین خانواده‌ها از برجسته‌ترین سیاست‌های فرهنگی بوده که باید در تصمیم و خدمات روزانه این نهاد اثر آن مشخص باشد.
وی افزود: دربندهای چهار تا 9 اسناد راهبردی کمیته امداد نگاه فرهنگی به خانواده‌های نیازمند و تکلیف کمیته امداد در این زمینه تشریح شده که ازجمله این موارد مصون‌سازی خانواده‌های نیازمند از تهاجم فرهنگی و بصیرت افزایی است.
برقعی با بیان اینکه انفاق در حوزه ادبیات دینی کشور ما، یکی از راهکارهای اصلی خروج از فقر است گفت: ترویج فرهنگ حسنه انفاق و نیکوکاری در جامعه یکی دیگر از ماموریت‌های کمیته امداد است و فراگیر شدن فرهنگ انفاق و نیکوکاری با همه ابعاد آن بر عهده این نهاد گذاشته‌شده است.
قایم مقام کمیته امداد کشور به منظور بازدید از خدمات رسانی به مددجویان کمیته امداد به استان ایلام سفر کرده است. 
بیش از 40 هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند. 


ارسال نظر

captcha