قطع مستمری مددجویان بهزیستی صحت ندارد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: اخبار مبتنی بر قطع مستمری مددجویان بهزیستی صحت ندارد و واریز مستمری طبق سنوات گذشته ادامه دارد.

تامین 24 /احمد خاکی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در رابطه با اخبار مرتبط با مستمری مددجویان سازمان بهزیستی اظهار داشت: برخی افراد و رسانه ها از قطع شدن مستمری برخی از مددجویان بهزیستی سخن می گویند که این موضوع صحت ندارد.

وی ادامه داد: شاید از میان جامعه مددجویان تحت پوشش بهزیستی، مستمری تعداد انگشت شماری از آن ها به دلیل وجود برخی از مشکلات برای مدت کوتاهی متوقف شده باشد، اما به محض رفع مشکل، طبق گذشته مستمری به حساب آن ها واریز می شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران تصریح کرد: بعد از پیگیری سازمان بهزیستی مشخص شد که تعدادی از مددجویان این سازمان از مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی و دیگر مجموعه های حمایتی هستند، بنابراین مستمری که از سوی بهزیستی به آن ها پرداخت می‌شد، فعلا متوقف شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خاکی تاکید کرد: در حال حاضر سامانه پرداخت مستمری مددجویان سازمان بهزیستی برقرار است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و یارانه مستمری بگیران بر طبق سنوات گذشته به حساب آن ها واریز می شود.

 وی خاطر نشان کرد: چنانچه هر یک از مددجویان سازمان بهزیستی کشور در خصوص دریافت مستمری ماهانه خود با مشکلی مواجه شده است، می‌تواند با مراجعه به سازمان مشکل خود را مطرح کند، در این راستا مسئولان بهزیستی نیز پیگیری‌های لازم را انجام می دهند و برای رفع آن اقدام می‌کنند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران یادآور شد: افرادی که تحت پوشش هر یک از نهادهای حمایتی کشور شامل کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی کشور و سایر مجموعه های حمایتی و امدادی هستند، تنها به دریافت یارانه و مستمری از یکی از نهادهای موجود مجاز هستند.

 

بهزیستی بیش از 2000 فرزند امداد بگیر دارد

خاکی ادامه داد: در حال حاضر هر یک از فرزندان امدادبگیر و مددجویان حاضر در مراکز شبه خانواده سازمان بهزیستی کشور  مبلغ 350 هزار تومان مستمری ماهانه دریافت می‌کنند و هیچ گونه اخلالی در واریز مستمری این افراد وجود ندارد.

وی اضافه کرد: فرزندان امدادبگیر سازمان بهزیستی کشور کسانی هستند که پدر و مادر ندارند و با نظارت بهزیستی سرپرستی آن‌ها به یکی از اقوام‌شان به عنوان قیم و سرپرست، سپرده شده است و ماهیانه مبلغی به عنوان مستمری و یارانه کمکی به حساب آن‌ها واریز می شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران افزود: بر اساس آخرین آمار تعداد فرزندان امداد بگیر سازمان بهزیستی بیش از 2000 نفر است و همه آن ها حمایت های لازم را از این سازمان دریافت می‌کنند. 


ارسال نظر

captcha