برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

آیین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

تامین 24 /آیین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران روز 30 مهرماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر هنرمندان و فیلمسازان کوتاه مدیرانی چون محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی، محمدمهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی حضور داشتند.

 

جوایز هنر و تجربه

در بخش بهترین فیلم از نگاه «هنر و تجربه» سیف الله صمدیان و شهرام مکری روی صحنه آمدند و این تندیس را به عاطفه محرابی برای فیلم «#ساعت چهار» اهدا کردند.

 

جوایز انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی

در بخش اهدای جوایز انجمن منتقدان حسین گیتی و پوریا ذوالفقاری روی صحنه آمدند و دیپلم افتخار بخش داستانی انجمن به طوفان نهان قدرتی برای فیلم «زونا» اهدا شد.

تندیس این بخش به آرمان فیاض مجتهدی برای فیلم مانیکور اهدا شد.

دیپلم افتخار بخش مستند به پدرام ابویی برای فیلم «بومرنگ» رسید و تندیس این بخش نیز به آبتین حسینی برای فیلم «مرز مه آلود» تعلق گرفت.

 

جایزه ایسفا

جایزه ایسفا سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران که شامل مدال و دیپلم افتخار بود به آرمان فیاض مجتهدی برای «مانیکور» اهدا شد.

در همین بخش مدال و دیپلم افتخار به محمدرضا مجد برای فیلم «سوادکوهی» رسید.

 

جوایز بخش بین الملل

جایزه ویدیو آرت بخش بین الملل سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران به «رویای هندسی» از کشور فرانسه اهدا شد.

در بخش آسیا نیز «خانه» از کشور قرقیزستان به عنوان بهترین فیلم شناخته شد.

همچنین جایزه بخش مذهب به علی بهارلو برای فیلم «مهمان از کشور بلژیک» تعلق گرفت.

جایزه بهترین انیمیشن این بخش به «دیوار بی پایان» از کشور اسپانیا و جایزه بهترین فیلم مستند این بخش به «جمعه قالی» ساخته مهدی اسدی از ایران اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم تجربی بخش بین الملل سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران به «کل به جز» ساخته سید وحید حسینی رسید.

جایزه بهترین فیلم داستانی این بخش نیز به فیلم «آندرو» از کشور گرجستان رسید.

 

جوایز بخش ملی

دیپلم افتخار بخش «سینما و کتاب» به آبتین سلیمی برای فیلم داستانی «حضور» اهدا شد.

همچنین تندیس این بخش مشترکا به معین صمدی برای «جمشید؛ مرثیه ای بر یک اسطوره» و هاجر مهرانی برای «داش آکل» اهدا شد.

در بخش ایمان و امید از نگاه انسان معاصر تندیس بهترین فیلم به جلیل عامل صادقی برای فیلم «جایی برای آرامش» رسید.

در بخش حقوق شهروندی نیز تندیس بهترین فیلم به رضا مجلسی برای مستند «به کجا می رویم» اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین دستاورد بخش ملی جشنواره فیلم کوتاه نیز به پوریا پیشوایی برای فیلم «تاسوکی» تعلق گرفت.

یپلم افتخار بهترین بازیگر زن به «سونیا سنجری» برای فیلم سایه فیل اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد به «مهدی حسینی نیا» برای فیلم سوادکوهی تعلق گرفت.

تندیس بهترین صدای فیلم به علی صفایی فر و حسین قورچیان برای فیلم «کل به جز» اهدا شد.

تندیس بهترین تدوین فیلم به عماد خدابخش برای فیلم «زونا» رسید.

تندیس بهترین فیلمبرداری مشترکا به حامد حسینی سنگری برای فیلم «فاش» و علی قاضی برای فیلم «خوابگردها» تعلق گرفت.

تندیس بهترین فیلمنامه به امید شمس برای فیلم «شب تولد» اهدا شد.

تندیس بهترین پویانمایی به پرستو کاردگر برای فیلم «ایکی» اهدا شد.

تندیس بهترین فیلم مستند به مهدی اسدی برای فیلم «جمعه قالی» رسید.

تندیس بهترین فیلم تجربی به فرهاد غلامی برای فیلم کابوس نامه تعلق گرفت.

تندیس بهترین کارگردانی فیلم داستانی مشترکا به آرمان خوانساریان برای «سایه فیل» و بهمن و بهرام ارک برای «حیوان» اهدا شد.

سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 25 مهرماه در پردیس سینمایی ملت آغاز به کار کرده است و امشب، 30 مهرماه با معرفی و تجلیل از برگزیدگان بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

 

منبع:ایرنا


ارسال نظر

captcha