رضایی کوچی:

رکود بازار مسکن یک سوم اقتصاد کشور را غیرفعال می‌کند

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: حداقل یک سوم اقتصاد کشور با تولید مسکن در ارتباط است و در صورتی که تولید مسکن وجود نداشته باشد یک سوم اقتصاد کشور غیرفعال می‌شود.

تامین 24 / محمدرضا رضایی کوچی در خصوص استقبال و گرایش خریداران مسکن به سمت خانه ‌هایی با بیش از 20سال ساخت، اظهار داشت: قدرت خرید مسکن توسط مردم کم شده و مردم توان خرید مسکن را ندارند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید مسکن نیز کم شده است و ساختمان جدید کم‌تری وجود دارد و از طرف دیگر مردم نیز توان مالی کافی را ندارند، گفت: عدم توان کافی مردم به‌واسطه عدم اعطای وام کافی و ارزان قیمت توسط دولت است و به‌ این دلیل به‌سمت خرید مسکن قدیمی با قیمت پایین گرایش پیدا کرده‌اند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شواری اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تمایل مردم به ساختمان‌هایی با عمر بالا نشان از کاهش قدرت خرید مردم دارد، اضافه کرد: این مسئله در طولانی مدت اثرات منفی در اقتصاد کشور دارد.

این نماینده مردم در خصوص اینکه این مسئله چگونه می‌تواند در اقتصاد کشور اثرگذار باشد، اظهار داشت: زمانی‌که تولید مسکن وجود نداشته باشد اثرات منفی دارد، حداقل یک سوم اقتصاد کشور با تولید مسکن در ارتباط است و در صورتی که تولید مسکن وجود نداشته باشد یک سوم اقتصاد کشور غیرفعال می‌شود.


ارسال نظر

captcha