جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد

پیاده‌روی اربعین فرصتی برای رونق گردشگری شهرهای مرزی

عضو فراکسیون گردشگری مجلس، پیاده‌روی اربعین را فرصتی برای رونق گردشگری شهرهای مرزی دانست و تاکید کرد: باید با ایجاد ایستگاه‌های مناسب و فرهنگ‌سازی، اهمیت خرید سوغات از هم‌وطنان مرزنشین را به زائران یادآور شد.

تامین 24 / غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از عدم استفاده مسئولان از عبور بیش از 2 میلیون زائر ایرانی ایام اربعین برای سفر به کربلای معلی برای رونق اقتصادی شهرهای مرزی، گفت: استانداران و فرمانداران این شهرها باید به این مسئله به مثابه یک فرصت جهت ایجاد اشتغال فصلی، درآمدزایی، گردش اقتصادی و آمدن پول به شهرهای خود که فواید بسیاری برای آن‌ها به دنبال دارد بنگرند.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: زائران کربلا و مسئولان نباید پیاده‌روی اربعین را به یک تهدید اقتصادی برای کشور تبدیل کنند چراکه در شرایط کنونی کشور که بیکاری بیداد می‌کند باید از هر فرصتی برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی بهره برد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: قرار نیست در پی این سفرها علاوه بر خروج ارز از کشور از فرصت‎های اقتصادی پیرامون آن نیز بی‌بهره ماند؛ درحالی که باید با ایجاد ایستگاه‌های مناسب و فرهنگسازی، اهمیت خرید سوغات از هم‌وطنان مرزنشین را به زائران یادآور شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است کشور اکنون در شرایط اقتصادی قرار دارد که حفظ ارز برای آن اهمیت فراوان دارد لذا خروج بی‌ضابطه آن از کشور پایه پولی کشور را ضعیف می‌کند.

جعفرزاده ایمن آبادی به استانداران و بخش خصوصی توصیه کرد: بهتر است با ایجاد اتاق فکر درصدد استفاده از این فرصت بوده و فروش صنایع دستی، رونق رستوران‌ها، وسایل حمل و نقل شخصی و... را موجب شوند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس معتقد است پذیرایی مناسب از زائران کربلا در مرزهای ایران سبب خواهد شد آن‌ها در فصل‌های دیگر سال نیز همچون عید نوروز به سفر به این شهرها ترغیب شوند اما متاسفانه مسئولان آن‌ها گاهی این سفرها را زحمتی برای خود دانسته و حتی در این رابطه گلایه می‌کنند.


ارسال نظر

captcha