مخالفت مجلس با فوریت ادغام صندوق فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح ادغام صندوق حمایت از بازنشستگان کارکنان شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری مخالفت کردند و به همین دلیل این طرح به صورت عادی به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع می‌شود.

تامین 24 / در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی دو فوریت طرح ادغام صندوق حمایت از بازنشستگان کارکنان شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به عنوان طراح این طرح گفت: بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد هر ماه نگران دریافت مستمری‌شان هستند و هنوز حقوق ماه گذشته این افراد پرداخت نشده است.

محمد عباسی نماینده مردم رودسر در مخالفت با دو فوریت این طرح، با اشاره به شرایط سخت بازنشستگان فولاد گفت: صندوق بازنشستگی کشوری دارای مشکلات فراوانی است و با الحاق صندوق بازنشستگی فولاد به این صندوق، مشکلات آن افزایش خواهد یافت.

به گزارش تامین 24 از روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری، علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات نیز در مخالفت با این طرح، گفت: این طرح دارای بار مالی است و مورد ایراد شورای نگهبان قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: در صورت موافقت نمایندگان با دو فوریت این طرح، از چاله به چاه خواهیم افتاد و بحران صندوق‌های بازنشستگی افزایش می‌یابد.

احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در موافقت با این طرح اظهار کرد: در حال حاضر بازنشستگان فولاد به دلیل عدم پرداخت حقوقشان مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند و باید مشکل آنها حل شود.

علی ادیانی‌راد، نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه نیز با اعلام تذکری گفت: این طرح مخالف برنامه ششم توسعه است و برای تصویب کلیات آن، نیازمند آرای مثبت دو سوم نمایندگان مجلس می‌شود.

در پایان، نمایندگان با ۷۶ رأی موافق، ۹۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در مجلس، با دو فوریت این طرح مخالفت کردند.

یک فوریت این طرح نیز با ۶۶ رأی موافق، ۱۰۲ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۵ نماینده حاضر در مجلس، به تصویب نرسید و به همین دلیل این طرح به صورت عادی به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع شد.


ارسال نظر

captcha