اقدامات مهم ذوب آهن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

تلاشگران ذوب آهن اصفهان همواره سعی کرده اند با خلاقیت و پشتکار اقدامات مهمی در جهت افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها داشته باشند .

تامین 24 /کارکنان دفتر فنی مدیریت تولیدات کک و مواد شیمایی از جمله تلاشگرانی هستند که با بهره گیری از دانش خود ، اقدامات چشمگیری انجام داده اند و این بخش را در بسیاری زمینه ها از حضور کارشناسان خارجی بی نیاز نموده اند. در این شماره گفتگویی با تلاشگران این بخش انجام داده ایم که در پی می آید: 

به گزارش روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، مهدی ظرافتی سرپرست دفتر فنی مدیریت تولیدات کک و مواد شیمایی گفت : تامین قطعات مورد نیاز جهت تعمیرات ، تامین لوازم یدکی مورد نیاز جهت تداوم کار با ماشین و مکانیزم های موجود در کارگاه ارائه طرح های بهینه سازی و تغییر طرح های لازم جهت بهبود فرایند تولید از وظایف دفتر فنی می باشد. وی با اشاره به این موضوع که دفتر فنی دارای سه بخش طراحی ،سفارشات وآرشیو است ، افزود : تهیه نقشه ساخت از قطعات و مکانیزم ها ، ماشین ها و تجهیزات مکانیکی به صورت تهیه نقشه از نقشه مرجع و یا کروکی برداری ،  از وظایف بخش طراحی است .

مهندس ظرافتی تهیه سفارش های ساخت قطعات مورد نیاز داخل و خارج از کارخانه و پیگیری آنها را از وظایف بخش سفارشات دانست و گفت :‌بایگانی، کلاسه بندی و نگهداری مدارک  فنی موجود و تهیه شده نیز از وظایف بخش آرشیو است .

وی اظهار کرد: با راه اندازی واحد 2 تولید کک و با توجه به عدم وجود قطعات رزرو یدکی در بخش تا کنون حدود 5300 شیت نقشه ساخت از قطعات در طراحی دفتر فنی تهیه گردید و سفارش ساخت نیز توسط قسمت سفارشات این بخش تهیه شده است . همچنین با توجه به نوسازی و باسازی باتری شماره یک حدود 3050 شیت نقشه ساخت و در ادامه سفارش ساخت برای تجهیزات توسط این دفتر انجام شده است .

سرپرست دفتر فنی مدیریت تولیدات کک و مواد شیمایی گفت: برگزاری کلاس های آموزشی مناسب با نیاز پرسنل دفتر فنی، آشنایی با نرم افزارهای جدید طراحی مهندسی و بازدید های علمی و تخصصی از صنایع مختلف به خصوص فولادی می تواند باعث پیشرفت و توانایی کارکنان دفتر فنی گردد .

جعفر مختاری کارشناس مرتبه 1 دفتر فنی گفت: تهیه نقشه قطعات مکانیکی، انجام محاسبات لازم و بررسی و اصلاح طرح ها و تجهیزات و همچنین تهیه و کنترل نقشه ها بر اساس نرم افزارهای روز از وظایف پرسنل این بخش است. وی تصریح کرد: تهیه نقشه قطعات مکانیکی و انرژیتیک بخش بر اساس نیاز کارگاه ها ، انتخاب جنس قطعه و با توجه به امکانات ساخت ، چک نقشه و ارائه پیشنهاد و راهکارهای بهبود مکانیزم ها و بهینه سازی قطعات ، تهیه گراف ماهیانه بر اساس نیاز بخش ، انجام محاسبات لازم به منظور ساخت در کارگاه مکانیکی و نظارت بر مرتب و منظم بودن محیط کار با احتساب رعایت اصول (5s ) از وظایف کارشناس مکانیک است .

مختاری گفت: یکی از تجهیزات ماشین تخلیه کک ، اشتانگ است و با توجه به اینکه این قطعه دائماً در معرض حرارت قرار دارد و از سویی حمل و نقل کک و عدم خنک کاری اشتانگ در این مرحله باعث ایجاد تنش و شکست قطعه می شد ،  با توجه به نیاز قطعه یدک تهیه و در دفتر فنی مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی این قطعه مجدداً  بهینه سازی گردید .

وی افزود: خرید و جایگزین مراجع و نقشه های سال 46 که رولی بودند  ، خرید تجهیزات به روز مانند اسکنر سه بعدی ، ایجاد دوره های آموزشی مختص پرسنل دفتر فنی و تخصیص سختی کار برای پرسنل این قسمت از اقداماتی است که می توان در جهت افزایش بهره وری انجام داد .

عباس ناصحی فورمن سفارشات مکانیک دفتر فنی تولیدات کک و مواد شیمیایی گفت: برای ساخت قطعات مورد نیاز این مدیریت جهت نیازهای سالیانه ، تعمیرات اساسی ، تعمیرات اضطراری و نیازهای جاری از طریق این بخش درخواست تنظیم می شود و همچنین تنظیم سفارش ، پیگیری کدگزاری ، تنظیم درخواست ساخت از طریق خارج از شرکت و داخل شرکت و مهندسی نت مکانیک و پیگیری تامین متریال خاص و استانداردهای مورد نیاز و هماهنگی جهت حمل و بارگیری قطعات ساخت داخل به عهده این بخش است .

وی خاطرنشان ساخت: ساخت کلیه قطعات مکانیکی باتری شماره یک با همکاری دفتر طراحی بخش صورت گرفت که در این راستا در حدود 2200 تن قطعه مکانیکی پس از طراحی بومی سازی و نصب گردید . این قطعات مشابه قطعاتی می باشد که در باتری شماره 3 توسط شرکت خارجی اجرا و نصب گردید که علاوه بر صرفه جویی و کاهش هزینه ها کارایی بهتری نسبت به قطعات خارجی دارند.

وی نداشتن سختی کار ، سنوات و همچنین عدم تبدیل مدرک پرسنل با سابقه را از مشکلات این بخش معرفی کرد و گفت : با توجه به ضرورت تعمیرات در قسمت ها بخصوص بخش ها ی شیمیایی این مدیریت پیشنهاد می شود تا قبل از بازنشستگی افراد با سابقه و تجربه ، این تعمیرات هرچه سریعتر انجام شود .

سعید اعرابی تکنیسین ارشد سفارشات دفتر فنی گفت : با توجه به نیاز قطعات در بخش های مختلف و پس از انجام مراحل اداری این درخواست ها ، نقشه قطعه طراحی و پس از تایید آن جهت سفارشات و ساخت و ارسال آن به کارگاه ها ارجاع داده می شود و پیگیری جلسات سری ، جاری و تعمیرات اساسی بخش و کدگزاری قطعات نیز از فعالیت های تکنیسین ارشد این بخش است .

اعرابی به اولین تعمیرات اساسی واگن الکتروز واحد 2 تولیدات کک و مواد شیمیایی اشاره کرد و گفت : تمامی قطعات این تعمیرات بطور کامل در داخل شرکت تولید شد در صورتی که در تعمیرات قبل در واحد یک برخی قطعات در خارج از شرکت تامین گردیده است که علی رغم هزینه های بالا ، زمان بیشتری نیز جهت تامین این قطعات صرف گردید . وی خاطرنشان ساخت : تعمیرات اساسی واحد 2 نتیجه اعتماد به نیروی انسانی است که می تواند باعث بومی سازی و کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری شود .

وی گفت : توجه به کسب علم روز ، استفاده از تجهیزات و کنار گذاشتن روش های سنتی یکی از ملزومات در دنیای رقباتی کنونی در حوزه صنعت است که می تواند سرعت بیشتری به کارها بدهد.

مهرداد صابر افقی کمک طراح دفتر طراحی گفت : وظیفه اصلی دفتر طراحی ، طراحی و بهینه سازی تجهیزات بخش ها است به نحوی که نیروی انسانی کمترین سختی را برای کار و وظایف محوله داشته باشند . بدین منظور با همکاری کارگاه های مختلف و مدیریت های دیگر فعالیت مستمری در حال انجام است تا بتوانیم قطعات و تجهیزات را به نحوی بهسازی کنیم که بیشترین کارایی را داشته باشد . بهینه سازی تلسکوپ شارژ ماشین تخلیه، کارزین( راهنمایی هدایت کک ) ماشین در باز کن ، مهندسی معکوس و تغییر جنس واگن حمل کک باتری 3 و مهندسی معکوس سرند لرزشی دانه بندی کک از جمله این اقدامات است 

صابر افقی گفت : واگن حمل کک باتری 3 جزء تجهیزات جدیدی بود که به مجموعه کک سازی اضافه شد و با توجه به عدم امکان بهره برداری در چند سال اخیر و نبود اسناد مرتبط با این تجهیز ، طراحی به صورت مهندسی معکوس راآغاز نمودیم و با تغییراتی که در این تجهیز دادیم توانستیم این تجهیز را با هزینه بسیار پایین تر بومی سازی کنیم .

وی افزود : تولید یک شرکت منوط به نیروی انسانی مجرب و متخصص و مواد اولیه است ، در پروسه تولید حد فاصل نیروی انسانی و مواد اولیه ، تجهیزات است و در دنیای کنونی تجهیزات یکی از اساسی ترین مولفه های تولید و بهره وری می باشد و از این رو می توان به نقش پر رنگ دفتر فنی در بروز رسانی تجهیزات و بهره وری بیشتر پی برد.

مسعود حجتی تکنسین دفتر فنی کک سازی گفت : طراحی و بهینه سازی و استاندارد سازی ماشین های مخصوص ، پمپ ها ، سرند های لرزشی ،گیربکس ها و ماشین های حمل مواد  از وظایف این بخش می باشد .

وی به پروژه های انجام شده اشاره کرد و گفت : سرند لرزشی واحد 1و 2 که وظیفه سرند کردن کک در تیپ های 20- و 80+ می باشد،  مهندسی معکوس تغییر طرح و اضافه نمودن متریال هاردوکس ( ضد سایش) که این امر موجب استفاده در قسمت های دیگر و باعث افزایش کارایی و بازدهی این تجهیز شده است از جمله اقدامات این بخش در راستای اقتصاد مقاومتی می باشد .

حجتی گفت : سلیندر روغن سانتریفیوژ در بخش بازیابی مواد واحد 1 وظیفه جدا کردن سولفات از اسید سولفوریک را دارد که تهیه نقشه و تعیین متریال آن با توجه به پیچیدگی قطعه و حساسیت عملکرد آن و همچنین فرسوده بودن قطعه کار بسیار پر اهمیتی بوده که به سرانجام رسیده است .

وی با اشاره به این موضوع که ذوب آهن اصفهان با آموزش نیروی انسانی متخصص به صنعت کشور خدمات شایانی ارائه نموده است، افزود : سهم این مجتمع صنعتی عظیم در بازار فولاد کشور باید بیشتر از شرایط کنونی باشد و امیدوارم با برنامه ها و طرح های مفید و اجرای طرح های توسعه، ذوب آهن اصفهان به روزهای اوج خود باز گردد.


ارسال نظر

captcha