تحقق اهداف اشتغال برنامه ششم با طرح اشتغال فراگیر

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: اگر به طور طبیعی جریان اقتصاد ۵۰۰‌ هزار شغل ایجاد کند، فاصله بین این میزان شغل تا ۹۵۰‌ هزار شغل پیش‌بینی‌شده در برنامه ششم را از طریق اجرای طرح «اشتغال فراگیر» جبران می‌کنیم.

تامین 24 / عیسی منصوری با اشاره به هدف‌گذاری برنامه ششم توسعه در ایجاد سالانه ۹۵۰‌ هزار شغل، درباره ظرفیت اقتصاد ایران و جبران کسری اشتغال مورد نظر، گفت: پیش‌بینی ما این است که جریان اقتصاد کلان ۴۰۰‌ هزار تا ۵۰۰‌ هزار شغل را ایجاد کند ولی در کنار آن برای اینکه به اشتغال ۹۵۰‌هزارنفری برنامه ششم دست پیدا کنیم، باید روی طرح‌های دیگر کار کنیم که مهم‌ترین طرح ما طرح «اشتغال فراگیر» است.

به گزارش ایسنا، منصوری ادامه داد: در حال‌حاضر ظرفیت اقتصاد ایران برای ایجاد شغل حدود ۵۰۰‌ هزار شغل است ولی تا ۹۵۰‌ هزار شغل با کسری مواجه هستیم که با اجرای طرح اشتغال فراگیر آن را جبران خواهیم کرد. به گفته معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، در قالب طرح اشتغال فراگیر از طریق بخش‌هایی مانند خدمات، گردشگری، ICT و IT و با گسترش رسته‌‌شغل‌های پرکشش، نیاز بازار کار برطرف خواهد شد.

وی افزود: از یک طرف در سمت تقاضای بازار کار در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی اولویت‌ها مشخص شده است و از طرف دیگر در سمت عرضه بازار کار، طرح‌هایی مثل مشوق‌های بیمه‌ای و یارانه دستمزد را خواهیم داشت.


ارسال نظر

captcha