با وجود تصویب مزایای اجتماعی برای رانندگان بزرگترین تاکسی آنلاین جهان، کارشناسان به نیت این شرکت بزرگ شک کرده اند

بیمه و بازنشستگی اوبر؛ یک مزیت یا یک ترفند؟

شرایط نامساعد کار برای رانندگان شرکت اوبر که موفق‌ترین شرکت آنلاین حمل‌و‌نقل مسافر به‌شمار می‌رود، بارها‌وبارها در رسانه‌ها مطرح شده است.

تامین 24 /فشار غیرمستقیم این شرکت برای ترغیب رانندگان به‌کار در شیفت‌های طولانی، پرداخت نشدن حق بیمه و عدم بهره‌مندی از حقوق بازنشستگی ازجمله نقطه‌ضعف‌های این شرکت به شمار می‌رود که 8 سال از عمر آن می‌گذرد. باوجود اینکه در آمریکا، زادگاه شرکت اوبر، امکاناتی برای پرداخت حق بیمه رانندگان فراهم شده؛ اما در دیگر کشورهایی که اوبر فعالیت می‌کنند، رانندگان آن همچنان آینده‌ای ندارند.

با این وجود، فرانسه که به درنظر‌گرفتن حقوق کارگری معروف است، گام‌های مهمی در زمینه حمایت از حقوق رانندگان اوبر ازجمله بیمه و بازنشستگی آنها برداشته است.

براساس لایحه جدید قانون کار کشور فرانسه،کارگران مستقلی که در سال بیشتر از ۶۰۰۰ دلار درآمد دارند، بیمه می‌شوند. شرکت اوبر یکی از شرکت‌هایی است که مشمول این قانون می‌شود و به این ترتیب رانندگان و مسافران سرویس تاکسی اینترنتی اوبر در فرانسه طی چندماه آینده به‌صورت رایگان بیمه می‌شوند. شرکت اوبر با همکاری شرکت بیمه Axa تصمیم گرفته‌اند تا این حق بیمه را در اختیار مسافران و رانندگان فرانسوی قرار دهند. البته اوبر لطف بزرگی در حق رانندگان خود نکرده، تنها از قانون کار فرانسه تبعیت کرده است. امانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه در آخرین اظهارات خود به این نکته اشاره‌کرده که هدف اصلی از وضع این قانون امنیت کاری کارگران مستقل بوده است. این قشر پس از به اجرا درآمدن این قانون از بیمه بیکاری نیز بهره‌مند می‌شوند و شرایطی مشابه با کارمندان و کارگران غیرمستقل خواهند داشت؛ اما هنوز مشخص نیست که شرکت بیمه Axa تنها بیمه پزشکی را به رانندگان و مسافران اوبر اختصاص می‌دهد یا بیمه‌های دیگر نظیر بازنشستگی هم شامل آن‌ها می‌شود یا نه؛ زیرا شرکت‌های بیمه فرانسوی، اکثر بیمه‌شدگان خود را بیمه عمر هم می‌کنند و باید دید که Axa بیمه عمر خود را به شرکت اوبر و رانندگان اختصاص خواهد داد یا خیر. یکی از اصلی‌ترین انتقادها به شرکت‌هایی نظیر اوبر که با کارگران مستقل سروکار دارند، مسئله امنیت شغلی و مزایای کارگران است که به نظر می‌رسد با بیمه این کارگران، بخش قابل‌توجهی از این مسئله حل خواهد شد. قوانین اخیر فرانسه نشان می‌دهد که مکرون قصد دارد از کارگران مستقل حمایت کرده و شرکت‌های در رابطه با کارگران مستقل را تقویت کند.

 

پس انداز بازنشستگی

رانندگان آمریکایی اوبر در حال حاضر از بیمه برخوردار هستند، البته حق بیمه رانندگان آمریکایی اوبر رایگان نیست و آنها موظف به پرداخت حق بیمه هستند. همچنین با اجرایی شدن طرح جدید شرکت اوبر رانندگان این شرکت در آمریکا می‌توانند سپرده‌ای را برای دوران بازنشستگی خودشان پس‌انداز کنند. به گزارش وب‌سایت تک‌کرانچ، رانندگان این شرکت در چند شهر مختلف آمریکا این امکان را خواهند داشت از خدمات سرویس سرمایه‌گذاری Betterment استفاده کنند. به‌دنبال نهایی شدن قرارداد اوبر و بترمنت در ابتدا رانندگان اوبر در سیاتل، بوستون، شیکاگو و نیوجرسی از طرح سپرده سرمایه‌گذاری بازنشستگی استفاده خواهند کرد و درنهایت این برنامه به‌صورت سراسری اجرا می‌شود. با این تفاسیر رانندگان اوبر این امکان را دارند تا به‌طور مستقیم و با استفاده از نرم‌افزار این شرکت برای استفاده از خدمات بترمنت ثبت‌نام کنند. خبر راه‌اندازی این سرویس در حالی منتشر شده که بحث‌های قانونی زیادی بر سر این مسئله به‌راه افتاده بود که آیا رانندگان اوبر به‌عنوان کارکنان این شرکت مشغول به کار هستند یا پیمانکاران مستقل به حساب می‌آیند؟ سخنگوی اوبر اعلام کرده طرح پس‌انداز بازنشستگی براساس بازخورد فعالیت هر راننده به‌طور مستقل تنظیم خواهد شد. گفتنی است افتتاح حساب در بترمنت برای سال اول سرویس‌دهی رایگان بوده؛ اما پس از آن هر راننده باید 25/0درصد از موجودی حساب خود را به این شرکت بپردازد. به‌عنوان مثال، اگر راننده‌ای 5000 دلار پس‌انداز کرده باشد، باید 5/12دلار به بترمنت بپردازد. به این صورت، هر زمانی که راننده تصمیم به ترک شرکت اوبر بگیرد، می‌تواند مبلغ موجود در حساب را برای خود بردارد. اوبر اعلام کرده این برنامه از آنجایی اهمیت دارد که 600 هزار راننده آمریکایی این شرکت را به پس‌انداز بیشتر برای دوران بازنشستگی تشویق خواهد کرد. این در شرایطی است که گفته می‌شود کمتر از یک‌سوم آمریکایی‌ها به پس‌انداز یا حقوق بازنشستگی دسترسی ندارند. سخنگوی بت رمنت، دلیل برتری این شرکت بر رقبا در تلاش برای عقد قرارداد با اوبر را، بهره‌مندی بترمنت از پلتفرم قدرتمند ویژه دستگاه‌های الکترونیکی همراه، ارائه مشاوره‌های مالی و البته هزینه‌های کم سرویس‌دهی عنوان کرده است.

 

تلاش برای ایجاد انگیزه کاذب

هرچند رسانه‌ها از طرح‌های جدید اوبر برای رضایتمندی رانندگان خود خبر می‌دهند و به مواردی مانند درنظرگرفتن حقوق ثابت و بیمه درمان اشاره می‌کنند؛ اما گزارش نیویورک‌تایمز حاکی از آن است که این شرکت برای ایجاد انگیزه در رانندگان برای انجام شیفت‌های طولانی، از روش‌هایی استفاده می‌کند که بر مبنای واقعیت نیست. شرکت‌های پس از انقلاب صنعتی، همواره سعی بر این داشته‌اند تا کارمندان خود را به‌نوعی تحریک کنند تا بیشتر و با‌کیفیت‌ بالاتری کار کنند؛ اما در این میان قوانین فدرال از حقوق این افراد دفاع می‌کرد؛ ازجمله وجود ناهار اجباری برای کارکنان هر شرکت و یا جلوگیری از سوء‌استفاده از کارگران و کارمندان. به‌عنوان کارمندان قراردادی، رانندگان اوبر از این مصونیت‌ها برخوردار نیستند و اوبر با ابزارهایی تلاش می‌کند برای ادامه کار در رانندگان خود، انگیزه کاذب ایجاد کند. این روزنامه آمریکایی در ادامه می‌نویسد، این یک مشکل بزرگ است. ارتش کوچکی از دانشمندان روان‌شناس در مرکز اوبر، با استفاده از روش‌های مختلف، سعی دارند تا از طریق اپلیکیشن اوبر رفتار رانندگان را تحت‌تاثیر قرار دهند. نیویورک‌تایمز طی یک گزارش اینطور اعلام می‌کند:‌‌ «برای چندین ماه، هنگامی که رانندگان می‌خواستند این برنامه را از روی دستگاه تلفن همراه خود حذف کنند، این اپلیکیشن به‌صورت مداوم به آنها می‌گفت که دیگر چیزی به سقف مقدار موردنظر دستمزد شما در این روز باقی نمانده یا اینکه یک هفته زودتر به آنها می‌گفت که به میزان درآمد هفتگی خود رسیده‌اید. این پیام‌ها تنها با این هدف به آنان ارسال می‌شد تا آنان را برای کار در ساعاتی بیشتر تشویق کند. رفتار اوبر با رانندگانش به‌گونه‌ای است که تنها می‌خواهد آنها را با تبلیغات در اپلیکیشن به کاری که این شرکت درنظر دارد، وادار کند. این کار رانندگان را از اوقات فراغت و علایق شخصی‌شان محروم می‌کرد. در آزمایشی دیگر اوبر این موضوع را بررسی کرد که نوع جنسیت ارسال‌کنندگان اعلان‌های وارده برای رانندگان چه تاثیری در قبول شدن این درخواست‌ها توسط رانندگان دارد. پس از این آزمایش متوجه شد که رانندگان مرد به درخواست‌‌های خانم‌ها بیشتر از آقایان پاسخ می‌دهند. در بسیاری از کشورها این نوع آزمایش‌های روانی به‌شدت تحت کنترل است. مفهوم مطلع و آگاه‌بودن افرادی که در یک آزمایش قرار می‌گیرند، یکی از ابتدایی‌ترین و کلیدی‌ترین ویژگی‌های هر آزمایش است. این کار افراد را از اینکه بدون موافقت و رضایت در شرایطی نامعلوم قرار گیرند، محافظت می‌کند؛ اما اوبر آزمایش‌های خود را بدون اطلاع افراد انجام می‌دهد .»

منبع:هفته نامه آتیه نو/ حامد رسولی

 


ارسال نظر

captcha