ربیعی در اراک:

تا رفع کامل مشکلات هپکو و آذرآب تلاش می کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا رفع کامل مشکلات و تنگناهای 2 کارخانه هپکو و آذرآب از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنم.

تامین 24 /علی ربیعی روز چهارشنبه در جریان سفر خود به استان مرکزی در نشست با آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: در سنوات گذشته اصل اهلیت در واگذاری کارخانه هپکو به بخش خصوصی رعایت نشده است.

وی اضافه کرد: امروز نشست های مختلفی برای بررسی مشکلات و مسائل کارخانه های هپکو و آذرآب تدارک دیده شده و برای حل مشکلات راهکارهای کارشناسی ارائه می شود.

به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بنده تا رفع کامل مشکلات این 2 کارخانه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این آیین گفت: بازگرداندن کارخانه هپکو از بخش خصوصی به دولت بهترین راه ممکن در شرایط کنونی است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: هم اینک به گفته کارشناسان کارخانه هپکو 4 هزار میلیارد ریال ارزش ریالی دارد در صورتی که هشت هزار میلیارد ریال به بانک ها، بیمه تامین اجتماعی و امور مالیاتی بدهی دارد.

وی بیان کرد: دلیل این چنین بدهکاری سنگینی که از سوی سهامدار قبلی هپکو ایجاد شده باید مشخص شود.

امام جمعه اراک بیان کرد: در حالی کارخانه هپکو 8 هزار میلیارد ریال بدهی دارد که در سال 1386(اولین سال واگذاری) بیش از 2 هزار و 800 میلیارد ریال ماشین آلات از این کارخانه به فروش رسیده و سهامدار تنها 30 درصد از همه قیمت کلی هپکو را در همان سال پرداخت کرده است.

استاندار استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بر اساس برنامه ریزی های از پیش تعیین شده بخشی از بدهی کارگران هپکو باید حداکثر تا فردا (پنجشنبه) پرداخت شود.

محمود زمانی قمی افزود: در صورتی که سهامدار جدید هپکو نتواند به تعهدات خود مبنی بر راه اندازی کارخانه و پرداخت معوقات کارگران عمل کند، کارخانه به شخص دیگری واگذار می شود.

نشست با استاندار، حضور در نشست خبری، بازدید از شرکت های هپکو و آذرآب و دیدار با کارگران کارخانه هپکو از دیگر برنامه های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستور رئیس جمهوری به منظور بررسی تنگناهای 2 شرکت آذرآب و هپکو به استان مرکزی سفر کرده است.

شرکت مادر تخصصی آذرآب در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد.

شرکت هپکو در سال 1351 در زمینی به وسعت 90 هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال 1354شروع به فعالیت کرد.

شرکت هپکو اراک در حال حاضر 22 نوع ماشین آلات راهسازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد و هلند است.


ارسال نظر

captcha