در مراسم افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن

حمایت بانک مسکن از اشتغال جوانان تحصیلکرده

مدیرعامل بانک مسکن: به عنوان بانک دولتی و توسعه‌ای از اشتغال جوانان تحصیلکرده در حوزه‌های مسکن، راه و حمل و نقل حمایت می‌کنیم.

تامین 24 /محمدهاشم بت شکن در مراسم افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن درباره نحوه عملکرد این مرکز خدماتی گفت: مرکز توسعه کارآفرینی در مسیر رفع مشکلات، ایده ها را از مراکز رشد دانشگاهی می گیرد و با ایجاد حلقه واسط بین دانشگاه و صنعت، زمینه پرورش ایده ها و تبدیل به محصول را فراهم می کند.

وی درباره امکاناتی که در این مرکز ارائه می شود، خاطرنشان کرد: در مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن؛ مکان، امکانات فیزیکی و نرم افزاری و رایانه در اختیار فارغ التحصیلان دانشگاهی قرار می گیرد تا آنها با برخورداری از مشاوره های حقوقی و مالی بتوانند طرح های توجیهی خود را تهیه کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مدیر عامل بانک مسکن ادامه داد: در این مسیر به هر فرد دارای ایده 50 میلیون تومان بودجه اختصاص می یابد و اگر ایده منجر به تولید محصول شود با همکاری شرکت سرمایه گذاری مسکن، خدمات تامین مالی از طریق راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری جسورانه در سازمان بورس و اوراق بهادار تامین می شود.

وی با بیان اینکه مبلغ اعتباری که به هر فرد دارای ایده اختصاص می یابد سرمایه گذاری است و نه پرداخت به شیوه تسهیلات، گفت: اگر از هر 10 ایده 2 ایده هم به بار نشیند، ارزش افزوده ای دارد که می تواند همه هزینه ها را پوشش دهد بنابراین حتی در صورت شکست ایده ها، مبالغ هزینه شده بازپس گرفته نمی شود.

بنابراین گزارش؛ بانک مسکن در حمایت از صاحبان ایده و افراد نوآور و خلاق، افزایش تولید و اشتغال زایی با محوریت تبدیل ایده ها به محصول تجاری قابل عرضه به بازار مصرف؛ مرکز توسعه کارآفرینی را با زنجیره ای مرکب از خدمات در چارچوب انکوباتور، استارت آپ و شتاب دهنده (isa) را ایجاد کرده است.

 

اهداف مرکز به این شرح است:

- ایجاد بستر اکوسیستم حمایت از صاحبان ایده و افراد نوآور و خلاق

- شناسایی، جذب و هدایت ایده ها و نوآوری ها در مسیر رفع مشکلات و پاسخ به نیازمندی های بازار مصرف

- ارتقای فرهنگ کارآفرینی با تکیه بر ظرفیت های نیروی انسانی متخصص و جوان خدمات و امکانات.

 

در این مرکز، صاحبان ایده ها و طرح هایی که تاییدیه می گیرند، از این خدمات برخوردار می شوند:

- ارائه مشاوره های فنی، تخصصی و حقوقی

- آموزش نحوه تهیه طرح های توجیهی و اقتصادی

- مشاوره مربوط به مباحث بیمه، مالیات و بازاریابی برای ارائه محصول اولیه

- در اختیار گذاردن دفتر کار و تجهیزات اداری

- فراهم کردن امکانات کتابخانه ای و منابع دانشگاهی

- خدمات معرفی و جذب بازار مصرف

- تخصیص بودجه سرمایه ای

- هدایت و حمایت در جهت جذب سرمایه گذار

- خدمات قابل ارائه به شرکت های ثبت شده

- خدمات بانکی بدون کارمزد

- تسهیلات بانکی

- خدمات در حوزه بانکداری شرکتی.


ارسال نظر

captcha