پاسخ مشاور به سوالات بیمه‌ای ‌خوانندگان

قرارداد کار شفاهی هم اعتبار دارد!

کارگری قرارداد موقت سه‌ماهه دارد، آیا کارفرما می‌تواند پس از پایان قرارداد عذر وی را خواسته و قرارداد او را تمدید نکند و به کارگر هم اعلام نکند؟ طبق قانون قرارداد موقت پس از پایان قرارداد کارفرما می‌تواند قرارداد را تمدید نکند. نیازی به اعلام کارفرما نیست، زیرا کارگر در بدو انعقاد قرارداد می‌دانسته است که قراردادش موقت و سه‌ماهه است.

تامین 24 دستور‌العمل شماره ۴۰ قانون کار مبنی بر ممنوعیت بستن قرارداد کار زیر یک‌سال برای کارهای با ماهیت مستمر لغو شده است یا خیر؟ قرارداد حتما باید چاپی باشد یا اگر با خودکار هم پر شود، قابل‌قبول و معتبر است؟

این دستورالعمل از ابتدا نیز غیرقانونی بود، زیرا قانون کار محدودیت زمانی برای قراردادهای موقت (چه برای کارهای مستمر و چه غیرمستمر) تعیین نکرده است. صدور چنین مقرره‌ای به‌خاطر ماهیت قانون‌گذاری آن، باید توسط مجلس مصوب شود تا قابلیت قانونی و رسمی یابد. دستگاه‌های اجرایی صلاحیت قانون‌گذاری ندارند. در مورد سوال دوم لازم به توضیح است که قرارداد کار طبق قانون کار، هم می‌تواند کتبی باشد و هم شفاهی و هر دو نیز طبق قانون معتبر است. با این توضیح به طریق اولی چنانچه قرارداد چاپی هم نبوده و دست‌نویس باشد، اعتبار دارد.
 
مدت ‌۳۶ماه ‌از ‌بیمه ‌بیکاری ‌استفاده ‌کردم. ‌آیا مجددا می‌توانم ‌از این ‌مزایا ‌استفاده‌ کنم؟ در حال حاضر ‌۲۵سال‌ سابقه دارم.
اگر مجرد باشید از سقف مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری برخوردار شده‌اید؛ اما در صورت تاهل یا تکفل تا 50ماه مجاز به استفاده از مقرری مذکور هستید. حداکثر مدت استفاده از مقرری بیمه بیکاری برای مجردین 36ماه و برای متاهلین و متکفلین 50 ماه است.
 
اگر فردی در یک شرکت خارجی که قبلا فعالیتی در ایران نداشته مشغول به‌کار شود و به‌دلیل انجام مراحل ثبت شرکت که چند ماه ممکن است طول بکشد، بیمه نشود، ضمن اینکه این شخص هیچ‌گونه قراردادی هم باشرکت به امضا نرسانده، حال سوال این است که در صورت ترک کار بنا به هردلیل و امتناع شرکت از تسویه‌حساب با ایشان، این فرد چگونه می‌تواند به حقوق قانونی خود دست یابد؟
هر کس در ایران در کارگاه و شرکتی مشغول به‌کار شود؛ اگر مشمول صندوق‌های بیمه‌ای دیگر نباشد؛ باید تحت پوشش صندوق تامین‌اجتماعی قرار گیرد و کارفرما موظف است از همان روز اول اشتغال حق بیمه مربوطه را ماهانه به شعب سازمان تامین‌اجتماعی پرداخت کند. برای احقاق‌حق در چارچوب قانون کار، حتما نیاز به قرارداد کتبی نیست، زیرا قانون کار قرارداد شفاهی را نیز معتبر دانسته است؛ بنابراین به‌محض اینکه فردی در کارگاهی در ایران مشغول به‌کار شود و به هر شکل حقوق دریافت کند، مستحق برخورداری از مزایای مقرر در قانون کار و تامین‌اجتماعی خواهد بود. در این خصوص می‌توانید به هیئت‌های حل اختلاف وزارت کار مراجعه کنید.
 
اول بهمن ۹۴ از شرکتی که کار می‌کردم، تعدیل شدم و فردای هما‌ن‌روز برای گرفتن بیمه بیکاری اقدام کردم. پس از برقراری مقرری حقوق چهار ماه که شامل بهمن و اسفند ۹۴، فروردین و اردیبهشت ۹۵ بود به حسابم واریز شد. دیروز به سایت مشاهده سوابق مراجعه کردم، دیدم برای ماه‌های بهمن و اسفند۹۴ و اردیبهشت۹۵، اشتغال ناشی از بازرسی ثبت شده است، در ضمن به مدت یک‌سال برایم بیمه بیکاری درنظر گرفته‌اند. اگر اسمم در لیست بیمه بوده پس چطور بیمه بیکاری‌ام برقرار شده؟ چرا آن را قطع نکردند؟ الان من باید به سازمان مراجعه کنم یاخیر؟ در ضمن با مدیر مالی شرکت صحبت کردم گفت که ابلاغیه آمد و بدهی اعلام شد و ما رفتیم حذفش کردیم. من از کجا بدانم حرف ایشان صحت دارد؟
احتمال اینکه این مشکل از طریق بازرسی به‌وجود آمده باشد، کم است. متاسفانه از این‌گونه اشتباهات در مورد بیمه بیکاری زیاد اتفاق می‌افتد. ولی این امر ناشی از اشتباه در بازرسی نیست بلکه معمولا کارگاه یا ذی‌حسابی و مسئول بیمه کارکنان اشتباه می‌کند و اسامی کارکنان اخراجی یا تعدیل‌شده را در لیست بیمه قرار می‌دهد و موجب مشکلات عدیده بعدی می‌شود. برای رفع آن نیز، نیاز به طی مراحلی است که در نهایت با رای هیئت‌های حل اختلاف وزارت کار مبنی بر عدم کارکرد دوره مذکور، مشکل حل می‌شود. در حال حاضر در این مورد خاص، باید به شعبه مراجعه کنید و از حذف اسم خود در ماه‌های مربوط به بازرسی مطمئن شوید. در غیر این صورت ممکن است بعدا مجبور شوید کلیه مبالغ دریافتی بابت مقرری بیمه بیکاری را مسترد کنید.
 
فردی به مدت پنج سال در شرکتی مشغول به‌کار بوده و شرکت به دلیل تعدیل نیرو، وی را اخراج کرد. این شخص برای مدتی از بیمه بیکاری استفاده کرده است. در حال حاضر فرد مذکور در شرکت دیگری مشغول به کار شده و بیمه ایشان نیز پرداخت می‌شود، سوال این است که اگر پنج سال در این شرکت کار کند و از این شرکت نیز اخراج یا تعدیل شود؛ آیا مجددا بیمه بیکاری شاملش می‌شود یا خیر؟
بله. طبق قانون پرداخت مقرری بیمه بیکاری از نظر تعداد دفعات استفاده محدود نشده است. آنچه مهم است مدت دریافت مقرری است که باید مطابق با سقف پرداخت مدت مقرری، باتوجه به سابقه و تاهل و تجرد باشد؛ بنابراین این شخص در صورت وجود شرایط مقرر در قانون تا سقف تعیین شده (50 ماه برای متاهلین و 36 ماه برای مجردین) می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند شود.
 
کسی که در حال اخذ مقرری بیمه بیکاری است، اگر مرخصی استعلاجی زایمان بگیرد آیا می‌تواند کمک بارداری نیز دریافت کند؟
با توجه به مفهوم مخالف بند 18دستورالعمل اجرایی قانون بیمه بیکاری که فقط پرداخت مستمری بازماندگان و مستمری ازکارفتادگی جزئی را مجاز دانسته است، باید نتیجه گرفت شخصی که از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کند، هم‌زمان نمی‌تواند از غرامت دستمزد ایام بارداری بهره‌مند شود.
منبع: هفته نامه اتیه نو.  محمد حسین قشقایی - کارشناس تامین اجتماعی

 


ارسال نظر

captcha