برگزاری نشست بین المللی «پایداری بلند مدت صندوق های بازنشستگی در شرایط در حال تحول»

نشست بین المللی «پایداری بلند مدت صندوق های بازنشستگی در شرایط در حال تحول» با حضور معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد.

تامین 24 / نشست پایداری بلند مدت صندوق های بازنشستگی در شرایط در حال تحول با حضور احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و جمعی از مدیران صندوق‌های بازنشستگی ایران، کارشناسان و مدیران صندوق‌های بازنشستگی و کارشناسان مختلف از کشورهای مختلف جهان از صبح امروز (سه شنبه) ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۶ در تهران در حال برگزاری است.

هدف از برگزاری این نشست، بحث و بررسی تناقض کوچک شدن دولت‌ها و پایداری منابع صندوق‌های بازنشستگی کارکنان دولت است. ضرورت این بحث آنجاست، که امروزه رویکرد و رویه غالب، بر کوچک شدن دولت‌ها دلالت دارد. اما این روند به معنای تضعیف جریان ورودی صندوق‌ بازنشستگی کارکنان دولت بوده که به صورت ناپایداری مالی بروز می‌کند. بنابراین، در شرایطی که روندهای غالب بر تضعیف جریان ورودی این صندوق‌ها دلالت دارند، یافتن راهکارهایی به منظور پایداری مالی این صندوق‌ها موضوعی خطیر و کلیدی خواهد بود.

نشست بین‌المللی "پایداری بلندمدت صندوق‌های بازنشستگی در شرایط در حال تحول" به همت مؤسسه راهبردهای بازنشستگی صبا (نهاد پژوهشی صندوق بازنشستگی کشوری) و به صورت کارگاهی (بحث و تبادل‌نظر) با حضور سه سخنران اصلی (یک ایرانی و دو غیرایرانی) که دارای آثار و سابقه پژوهشی ارزنده در حوزه بازنشستگی کارکنان دولت هستند، برگزار می شود.

سخنران اول این نشست، محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، سخنران دوم، احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سخنران سوم نیز فرانچسکو بریگانتی، رئیس شاخه ایتالیایی اتحادیه مزایای کارفرمایان بین‌المللی است. بریگانتی، دارای آثار پژوهشی ارزنده در حوزه صندوق‌های بازنشستگی کارکنان دولت است.

به گزارش تامین24 به نقل از روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری، اتحادیه مزایای کارفرمایان بین‌المللی، بزرگترین شبکه جهانی کارشناسان و بنگاه‌های بین‌المللی است که خدماتی نظیر بیمه بازنشستگی ارائه می‌کند.

سخنران چهارم این نشست نیز ادوارد وایتهوس از کارشناسان ارشد و از مدرسان برجسته سیستم‌های بازنشستگی است. وی پیشتر از مدیران OECD بوده و مطالعات تطبیقی متعددی در حوزه صندوق‌های بازنشستگی و به ویژه صندوق‌های بازنشستگی کارکنان دولت انجام داده‌ است.


ارسال نظر

captcha