قاضی‌زاده هاشمی خبر داد

ورود وزارت بهداشت به بررسی آثار سریال‌های تلخ بر روان جامعه

وزیر بهداشت از تصمیم این وزارتخانه برای پژوهش درباره تاثیر فیلم‌ها و سریال‌های تلخ بر روان جامعه خبر داد و گفت: این پیشنهاد را در هیات دولت به منظور پیگیری سایر وزارتخانه‌ها ارائه خواهم کرد.

تامین 24 / سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی درباره تم تلخ برخی تولیدات سینمایی و سریال‌ها و تاثیرات مخرب آنها بر سلامت روان جامعه، گفت: عوامل منفی اثرگذار بر سلامت روان جامعه در تولیدهای تصویری اعم از صداوسیما، سینمای خانگی و سینمای حرفه‌ای باید بررسی شود؛ در گذشته درباره اثرات مخرب سیگار اقداماتی انجام شد اما در مورد بقیه رفتارهای آسیب‌رسان بعید به نظر می‌رسد کاری صورت گرفته باشد.

وزیر بهداشت و درمان با تاکید بر اینکه ایجاد ساز و کار شناسایی و نحوه کاهش عوامل منفی اثرات مخرب تولیدهای تصویری لازم است، تصریح کرد: این اقدام پیشنهاد خوبی است که در دولت دوازدهم دنبال خواهیم کرد.

وی در گفت‌وگو  با خبرگزاری خانه‌ملت افزود: بررسی عوامل منفی اثرگذار بر سلامت روان نیازمند کار مشترک وزارت بهداشت با سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها چون وزارت آموزش و پرورش و ورزش و جوانان است تا حساسیت‌های لازم در این حوزه ایجاد شود.

وزیر بهداشت و درمان یادآور شد: وزارت بهداشت و درمان به دنبال بررسی عوامل منفی اثرگذار بر سلامت روان خواهد بود و این پیشنهاد را در صورتی که سایر وزارتخانه‌ها پیگیری نکرده باشند، در  هیات دولت ارائه خواهد کرد.

گفتنی است، محمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت و درمان چندی پیش به تاثیر دوجانبه صداوسیما در سلامت مردم اشاره کرد و گفت: برخی سیاه‌نمایی‌ها در صداوسیما و سریال‌ها قطعا می‌تواند تاثیرات مخربی داشته باشد. متاسفانه بیشتر فیلم‌هایی که پخش می‌شود بسیار تلخ است و آسیب جدی به مردم ایجاد می‌کند.


ارسال نظر

captcha