حقوق زیر 2 میلیون تومانی 1.5 میلیون نفر بازنشسته کشوری

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پرداخت حقوق بازنشستگان رتبه آخر دنیا را داریم، اظهار کرد: یک میلیون و 500 هزار نفر بازنشسته کشوری زیر 2 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند.

تامین 24 /علی قربانی مجموع کل بازنشسته های کشوری را 2 میلیون و 500 هزار نفر دانست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازنشسته ها نیاز به حمایت مالی بیشتری دارند افزود: فرزندان بازنشسته ها دانشجو و دانش آموز هستند و یا دارای عروس و داماد هستند، میزان دریافتی آن ها کفاف زندگی را نمی دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بودجه کشور محدود است افزود: باید به دنبال راه کارهای جدید برای افزایش درآمد بود.

به گزارش ایرنا،قربانی افزود: هم اکنون باید در وصول مالیات دقت بیشتری شود و افرادی که مالیات نمی دهند، شناسایی کنیم.

وی بر واگذاری امور به بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی در کشور تاکید و بیان کرد: در کشورهای مختلف به بخش خصوصی اهمیت داده می شود که این امر موجب رونق اقتصادی شده است.

قربانی گفت: هم اکنون 140 شرکت زیر مجموعه تامین اجتماعی فعالیت دارند ، اما سوددهی آن ها بسیار پایین است، هم اکنون کارها باید به بخش های خصوصی واگذار شود تا سود دهی بیشتری داشته باشند.

وی افزود: متاسفانه هم اکنون بازنشسته ها حتی آنهایی که سن بالایی ندارند در کنج خانه نشسته اند، شرایط و زمینه فعالیت برای این قشر باید در جامعه بیشتر فراهم شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: باید از تجربه بازنشسته ها بیشتر بهره ببریم، در بیشتر کشورها بازنشسته ها داشته ها و تجربیات خود را در قالب کتاب ارائه می دهند.

براساس آمارهای موجود به طور میانگین هر ماه 140 میلیارد ریال بابت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران خراسان شمالی پرداخت می شود.


ارسال نظر

captcha