ربیعی اعلام کرد

آماده سازی 150 شرکت صندوق های بازنشستگی برای واگذاری

وزیر رفاه با اعلام این خبر که در صنایع انرژی و دارو در تامین اجتماعی، در صنایع دانش بنیان و تکنولوژی‌های ارتباطی و همچنین بازار سرمایه و بورس خواهیم ماند و سیاست‌های انبساطی اتخاذ می کنیم گفت: در حال آماده سازی 150 شرکت برای واگذاری و خروج از بنگاه‌داری هستیم.

تامین 24 /ربیعی افزود: تدوین آیین نامه شیوه واگذاری شرکت ها در حال اتمام است تا در شورای عالی رفاه تصویب شود.

علی ربیعی در حاشیه همایش ملی گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان که در مرکز همایش‌های پژوهشگاه نفت برگزار شد، با بیان اینکه تلاش کردیم صندوق بازنشستگی به محل زندگی اجتماعی بازنشستگان تبدیل شود گفت: خانه های امید را توسعه داده‌ایم که امروز شمار آن به 43خانه امید رسید و تلاش می‌کنیم در همه شهرها یک خانه امید افتتاح شود.

وی افزود: برای خرید خودرو نیز اخیرا طرح لیزینگی ارائه شد که 43هزار نفر در آن ثبت نام کردند. در مرحله اول به 1000نفر وام 17.5 میلیون تومانی برای خرید خودرو تعلیق می گیرد.

 

اعتبار یکهزار و 200 یلیارد تومانی وام بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سال جاری وام بازنشستگان به چهار میلیون افزایش یافت گفت: 1200 میلیارد تومان اعتبار برای این امر پیش بینی کردیم.

ربیعی با اشاره به برنامه های پیش رو برای بهبود وضعیت صندوق های بازنشستگی گفت: در صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی در حال تغییر رویکرد از بنگاه داری به سرمایه گذاری هستیم. شیوه بنگاه داری و واگذاری شرکت ها نوعی جفا به صندوق ها بوده است.

وی ادامه داد: در گذشته بابت تسویه بدهی ها، واگذاری هایی صورت گرفت. وقتی این شرکت ها را از برخی دستگاه‌ها گرفتند و به صندوق ها دادند هرگونه حمایت را از آنها برداشتند در حالی که شرکت ها در شرایط رها شدگی بودند. از سوی دیگر شیوه اداره دولتی بدون اصلاح ساختار صورت گرفت و این شرکت ها به اجبار به صندوق ها واگذار شدند که آخرین آنها "صندوق فولاد" بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در سال 92 اموالی را به صندوق فولاد دادند که خود آنها نیاز سرمایه گذاری مجدد دارد.

ربیعی با اعلام این خبر که در صنایع انرژی و دارو در تامین اجتماعی، در صنایع دانش بنیان و تکنولوژی های ارتباطی و همچنین بازار سرمایه و بورس خواهیم ماند و سیاست‌های انبساطی اتخاذ می‌کنیم گفت: در حال آماده سازی 150 شرکت برای واگذاری و خروج از بنگاه داری هستیم. تدوین آیین نامه شیوه واگذاری شرکت ها در حال اتمام است تا در شورای عالی رفاه تصویب شود.

وی افزود: به سمت سرمایه گذاری های غیربنگاهداری حرکت می کنیم. اداره بنگاه‌های گسترده نمی‌تواند در دل صندوق های کوچک اتفاق بیافتد. بنگاهای زیانده باید تبدیل به سرمایه گذاری بهتری شود. سعی می کنیم از قالب بنگاهداری خارج شویم.


ارسال نظر

captcha