نوربخش در جمع بازنشستگان مطرح کرد

اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تا پایان سال دوم برنامه ششم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی،صبح امروز در مراسم پیاده روی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در پارک ولایت تهران گفت: جبران مافات بازنشستگان فقط با همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام می شود و تا پایان سال دوم برنامه ششم توسعه این مهم محقق می شود .

تامین 24 /وی اظهارکرد: تمام ابعاد زندگی بازنشستگان به نوع کارکرد تامین اجتماعی بستگی دارد.

نوربخش با بیان اینکه بخش درمان جز جدایی ناپذیری تامین اجتماعی است، افزود: تا ما هستیم اجازه دست اندازی به اموال این سازمان را نخواهیم داد.

وی گفت: تامین اجتماعی یاری رسان دولت است و این نکته حائز اهمیت است که در سال جاری به صورت ماهانه 4 هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان مستمری و بیمه بیکاری پرداخت شده است و یک هزار و ٦٠٠ میلیارد تومان برای درمان شما هزینه می کند.

به گزارش تامین24، سید تقی نوربخش با بیان اینکه تامین اجتماعی یاور دولت است، اظهار کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی، تامین اجتماعی خاکریز دولت بوده بدون اینکه از بودجه عمومی و منابع نفت کشور استفاده کند.

وی ادامه داد: در چهار سال اخیر تجهیزات مهمی برای مراکز درمانی تامین اجتماعی خریداری شده که به اندازه ١٠ سال گذشته آن بوده است.

وی اظهار کرد: همچنین در چهار سال گذشته 8 بیمارستان جدید توسط تامین اجتماعی در کشور ساخته شده است.

نوربخش ادامه داد: در بخش درمان در این 4 سال اقدامات جدی صورت گرفته که اجرای هتلینگ بیمارستان ها و کمک به طرح تحول سلامت از جمله این اقدامات بوده است.

وی با بیان اینکه حامل چند خبر خوب برای بازنشستگان هستم، افزود: در زمینه پرداخت وام های کوتاه مدت ٣٠ هزار مورد تسهیلات به بازنشستگان اعطا می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: همچنین یک هزار نفر از مستمری بگیران به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

مراسم پیاده روی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی امروز شنبه در محل پارک ولایت تهران با حضور کثیری از  بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برگزار شد.

 

کمک 9 هزار و 300 میلیاردی تامین اجتماعی به طرح تحول سلامت

حسن صادقی، رئیس جامعه پیشکسوتان کارگری نیز در همایش پیاده روی و تکریم بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: استمرار و ابقای نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می تواند در پیشبرد برنامه های این سازمان تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: امروز شرایط سخت و دشواری برای تامین اجتماعی به ویژه اموال این سازمان ایجاد شده است و نگاه سوء به اموال این سازمان وجود دارد و ما باید حساس تر و تیزبینانه تر به این اموال نگاه کنیم.

وی اضافه کرد: اینکه می گویند منابع تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت به کار گرفته شود حرفی خلاف قانون و بی اساس است.

وی با اشاره به نادرست بودن این موضوع که برخی می گویند تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت کمک نکرده است، افزود: در مجموع  ٩ هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان به صورت مستقیم به طرح تحول سلامت کمک کرده ایم و 8 هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان خدمات داده ایم چگونه می گویند تامین اجتماعی به این طرح کمک نمی کند.

وی تصریح کرد: سوء مدیریت و نبود برنامه مدون اقتصادی باعث شده امروز کشتی طرح تحول سلامت به گل بنشیند.

وی اظهار کرد: اگر در مقابل دست اندازی به تامین اجتماعی قرار نگیریم، بعدها برای دریافت حقوق مان با مشکل مواجه می شویم.

وی افزود: اگر امروز حوزه اقتصادی تامین اجتماعی دچار فعل و انفعلالاتی شده که از نظر ما هنوز فعال است به خاطر دست اندازی به تامین اجتماعی در دولت های پیشین بوده است.

صادقی افزود: با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی همواره عصای دست حاکمیت بوده است، اظهار کرد: آیا سزاوار است امروز بیش از ١٣٠ هزار میلیارد تومان از دولت و ١٨ هزار میلیاردتومان هم از کارفرمایان و بخش خصوصی طلب داشته باشد.

 

طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز روز شنبه در مراسم پیاده روی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در پارک ولایت تهران گفت: اگرچه دولت و سازمان تامین اجتماعی شرایط سختی دارند اما بازنشستگان و مستمری بگیران نیز شرایط سختی را تحمل می کنند و حقوق دریافتی آنان تناسبی با شرایط زندگیشان ندارد.

وی تصریح کرد: بازنشستگان انتظار دارند، سازمان تامین اجتماعی، طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان که در برنامه ششم توسعه هم آمده است را اجرایی کنید.

وی با بیان اینکه امروز برای ما بازنشستگان روز بسیار مهمی است، ادامه داد: پیش بینی می شود در سراسر کشور یک میلیون نفر در مراسم های مشابه امروز شرکت کنند که از 200 نفر نیز تجلیل خواهد شد.

به گزارش تامین 24، با توجه به این که دکتر نوربخش در جریان برگزاری این مراسم 50 نفر به تعداد تجلیل شوندگان اضافه کرد، از این رو، تعداد کل بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی که امروز از آنها تجلیل می شود به 250 نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته به دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مراسم تکریم از بازنشستگان در سراسر کشور برگزار شده است، افزود: دولت تدبیر و امید با پشتکار بیشتری به مسائل و مشکلات بازنشستگان توجه ویژه ای داشته باشد.

وی ادامه داد: تامین اجتماعی دوران پرفراز و نشیبی را گذرانده و در چند سال اخیر تعاملات خوبی فی مابین کانون های بازنشستگی و این سازمان برقرار بوده است.

وی اظهار کرد: اصل سه جانبه گرایی و حضور نماینده بازنشستگان و مستمری بگیران در ارکان سازمان و جلسات تصمیم گیری و هیات مدیره از درخواست های اصلی ماست.

بیات اضافه کرد: ثبات مدیریت در این سازمان برای بازنشستگان مهم است چون نوربخش با تیم مدیریت اقدامات مهمی برای بازنشستگان انجام داده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی افزود: بیمه تکمیلی بازنشستگان یکم آذرماه به پایان می رسد و انتظار داریم برای ادامه آن همکاری جدی از طرف سازمان تامین اجتماعی صورت گیرد.

وی  با بیان اینکه توجه به بخش مسکن بازنشستگان از دیگر اولویت های بازنشستگان به شمار می رود، ادامه داد: البته انتظار داریم دولت موضوع تکریم بازنشستگان را از اولویت های خود قرار دهد.

بدهی دولت به سازمان پرداخت شود

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: پرداخت سالانه ١٠ درصد بدهی دولت به تامین اجتماعی که اکنون ١٣٠ هزار میلیارد تومان است، در برنامه ششم توسعه آمده است. از این رو،  از دولت تقاضا دارم که بدهی این سازمان را پرداخت کند تا دچار مشکل اساسی نشود.

وی اضافه کرد: حفظ استقلال بیمه ای، درمانی و سرمایه گذاری خط قرمز ماست و هرکسی که چشم طمع به اموال بیمه شدگان و بازنشستگان داشته باشد، آن را محکوم می کنیم و جلوی آن می ایستیم.

وی با اشاره به بخش سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) افزود:  اخیرا زمزمه هایی به گوش می رسد، البته همه بدانند شستا متعلق به تامین اجتماعی و برای حفظ ارزش و دارایی های بیمه شدگان و کارگران است و منابع درمانی و بیمارستانی متعلق به ٤٢ میلیون بیمه شده است.

وی افزود: اجازه دست اندازی به این سرمایه ها را نخواهیم داد و اگر امنیت و آرامش ما بر هم زده شود، تبعات جدی به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در دولت یازدهم اقدامات مهمی در خدمت رسانی به تامین اجتماعی صورت گرفت که انتظار داریم در بخش بیمه تکمیلی نیز مساعدت لازم انجام شود و  امیدواریم طرح کرامت رضوی که در چهارچوب آن تاکنون ٥٦ هزار نفر به مشهد مقدس اعزام شده اند، نیز ادامه داشته باشد.

 

 


ارسال نظر

captcha