عضو هیات‌مدیره سندیکای دارو در بازدید از غرفه تامین سرمایه امین:

سرمایه گذاری در حوزه دارو با مشکل روبروست

عضو هیات‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروی انسانی ایران در بازدید از غرفه شرکت تامین سرمایه امین در سومین نمایشگاه ایران فارما گفت:‌ در صنعت داروسازی مشکلات جدی برای جذب سرمایه و تامین نقدینگی وجود دارد و ارائه خدمات مالی در حوزه سلامت می‌تواند به شرکت‌های داروسازی کمک کند.

تامین 24 دکتر مرتضی خیرآبادی افزود: متاسفانه تقریبا 15 سال است که صنایع دارویی اجازه رشد پیدا نکرده‌اند، چرا که دولت اصرار دارد قیمت دارو در کشور ثابت بماند. این در حالی است که  ثبات قیمت به نوسازی صنایع دارویی ضربه می‌زند.

وی ادامه داد: کارخانجات داروسازی کشور در حال حاضر برای خرید دستگاه و تجهیزات مشکل دارند و شرکت‌هایی مانند امین می توانند با جذب سرمایه های داخلی و خارجی، به این شرکت‌ها و کارخانجات کمک کنند.

عضو هیات‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروی انسانی ایران گفت: بسیاری از کشورهای منطقه در تعداد کارخانجات داروسازی و تولید دارو از ما ضعیف‌ترند، اما مشکلات مالی باعث شده کارخانجات داروسازی ما نتوانند خود را نوسازی کنند و ارتقا دهند.

دکتر خیرآبادی افزود: متاسفانه برای سرمایه‌گذاری در حوزه دارو با مشکلات جدی مواجهیم و نیاز است شرکت‌هایی مانند تامین سرمایه امین، به جذب سرمایه‌گذاری و مشارکت در تامین مالی پروژه ها کمک کنند. 


ارسال نظر

captcha